100 Bin Sözleşmeli Personele Kadro Gelecek

07.07.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


memurKamu kurumlarında sözleşmeli olarak işe başlayan ve çalışmaya devam eden personele artık kadroya geçme şansı tanınıyor.Peki hangi kurumlarda çalışan personel kadroya geçebilecek? Buyrun haberimizin detaylarına göz atalım.

Kamuda 100 bin sözleşmeli personelin devlet memurluğu kadrosuna geçirilmesini öngören “Torba Kanun” teklifindeki madde Genel Kurul’da kabul edildi.TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Bazı Kanun veKHK’larda Değişiklik Yapılmasına Dair KanunTeklifi’nin, daha önce 4/B, sağlık personeli vemahali idarelerden 96 bin 505 personeliilgilendiren düzenlemesinin kapsamı, verilenönergenin kabul edilmesiyle genişletildi.

HANGİ SÖZLEŞMELİLER KADROYA GEÇEBİLECEK?


Buna göre, Atatürk Dil Tarih Yüksek Kurumu, MGK Genel Sekreterliği, TOKİ, Başbakanlık, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Spor Genel Müdürlüğü, Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Adalet Akademisi, Türk Patent Enstitüsü, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SGK, Kamu Düzeni ve Müsteşarlığı, TRT, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, ÖSYM, GAP İdaresi Başkanlığı, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve Konya Ovası Projesi bölge kalkınma idari başkanlıkları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun kapsamında çalışanlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatlarının büyük ölçekli bilgi işlem birimlerinde, bilişim hizmetlerini yürütenler de kadroya alınacak. Bu kurumlardan da 3 bin 439 sözleşmeli personelin faydalanacak.4-B, mahalli idareler, ve sağlık personeli ile TRT’de çalışan sözleşmeli personel 30 gün içinde, diğerleri ise 60 gün içinde başvurursa devlet memurluğu kadrosuna geçirilecek.

Düzenleme, halen sınav süreci devam eden 4/B’lileri de kapsayacak.

Maddeye göre, 26 Haziran 2013 yılına kadar kurumlarda sözleşmeli çalışan yaklaşık 100 bin kişi, kanunun yürürlüğe girdiği tarihte devlet memurluğu kadrosuna alınacak.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Kamuda 100 bin sözleşmeli personelin devlet memurluğu kadrosuna geçirilmesini öngören “Torba Kanun” teklifindeki madde Genel Kurul’da ka100 Bin Sözleşmeli Personele Kadro Gelecek: 100 Bin Sözleşmeli Personele Kadro Gelecek […]