2012 KPSS puanıyla yerleşenler puanlarını tekrar kullanabilir mi?

23.07.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


soru2012 KPSS puanıyla yerleşenler puanlarını tekrar kullanabilir mi?Kpss 2012 puanıyla tercih yaptım yerleştim,tekrar tercih yapabilirmiyim? 2012 kpss ile atananlar tekrar tercih yapabilirmi?2012 KPSS’den bu yana iki merkezi yerleştirme ile beraber çok sayıda kurumsal (sözleşmeli veyakadrolu) personel alımı yapıldı. Bu alımlardayerleşen adayların, puanlarını tekrar kullanıp kullanamayacağı konusunda ise adaylar tereddüt yaşıyorlar.

Tercih kılavuzu ne diyor?

Kılavuza göre, “merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Yerleştirilen, yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayan, yerleştirilen ancak yerleştirildiği kadro/pozisyonun niteliğini taşımadığı tespit edilen ya da yerleştirilerek ataması yapılan), daha sonraki merkezi yerleştirme işlemlerinde yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamayacaklardır.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] 2012 KPSS’den bu yana iki merkezi yerleştirme ile beraber çok sayıda kurumsal (sözleşmeli veyakadrolu) personel alımı yapıldı. Bu alımlardayerleşen adayların, puanla2012 KPSS puanıyla yerleşenler puanlarını tekrar kullanabilir mi?: 2012 KPSS puanıyla yerleşenler puanlarını tekrar kullanabilir mi? […]