2012 Yılı Alan Değişiklikleri İptal Edildi

18.08.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


indirSınıf öğretmenlerinden 2012 yılında il içinde alan değişikliği yoluyla Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliğine ya da Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliğine geçirilenler ile diğer alan öğretmenlerinden Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliğine geçirilenler önceki alanlarına ve görev yerlerine döndürülecekler.

Milli Eğitim Bakanlığının 2012 yılı alan değişikliği ile Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği, TeknolojiTasarım Öğretmenliği ve diğer alanöğretmenlerinin teknoloji tasarım öğretmenliğinegeçenlerin mahkeme kararı gereği eski görevlerineiade edileceğine ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı İnsanKaynakları Genel Müdürlüğünün 14/08/2013 tarihlive 2082209 sayılı yazılarına göre;1-Sınıf öğretmenlerinden 2012 yılında il içinde alan değişikliği yoluyla Zihin Engelliler SınıfıÖğretmenliğine ya da Teknoloji ve TasarımÖğretmenliğine geçirilenler ile diğer alan öğretmenlerinden Teknoloji ve Tasarım Öğretmenliğine geçirilenler önceki alanlarına ve görev yerlerine döndürüleceklerdir.

2-Sınıf Öğretmenlerinden Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği için söz konusu yargı kararında belirtilen 540 saatlik Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği Sertifika Programını tamamlayanlar istemeleri halinde Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği görevine devam edebileceklerdir.

3-Yargı kararı gereği önceki alanlarına ve görev yerlerine döndürülecek öğretmenler ile ilgili her türlü iş ve işlemler valiliklerce gerçekleştirilecektir.

4-Yukarıda belirtilen öğretmenlerden alan değişikliği yapıldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iller arasında görev yeri değişikliği yapılanlar atandıkları il valiliğine bildirilecek bunların daha önceki alanlarına ve durumlarına uygun eğitim kurumlarına atamaları halen görev yaptıkları valiliklerce yapılacaktır.

Sorun ve sorunlarınız için yorum kısmına yazınız.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Milli Eğitim Bakanlığının 2012 yılı alan 2012 Yılı Alan Değişiklikleri İptal Edildi: 2012 Yılı Alan Değişiklikleri İptal Edildi […]