2013-2014 Açıköğretim Kayıt Ve Bilgiler

05.09.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


sorusgkhizmetsorgula.com olarak sizlere güncel haberler hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz: Birçok kişinin girmeye çalıştığı ve okuduğu AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2013-2014 YILI KAYITLARI.

Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi binlerce kişiyi eğitim öğretim hayatına devam etmesini sağlıyor.Peki açıköğretim bölümlerinde hangi meslekler var? Kimler açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilir? Açıköğretime kayıt yaptırabilmek için lys ve ygs den kaç puan almak gerekiyor? Buyrun haberimizin detaylarına göz atalım.

Açıköğretim Kayıt TarihleriKayıtların 2-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceği ifade edilen açıklamada, “Adayların kayıtlarını tamamlamaları için internet başvurusunun ardından ‘İnternet Başvuru Belgesi’ ile birlikte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri 2013-2014 öğretim yılı ÖSYS yeni kayıt, Jandarma Meslek Eğitimi kılavuzunda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a ödeme yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor. Kayıtlar 2-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında kayıt yaptıramayanlar ise mazeret beyan ederek 16-17 Eylül tarihlerinde kayıt yaptırabilecekler. Adaylar ‘İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’, ‘Öğrenci Kılavuzu’ ile dönemlik kredili sistem hakkında bilgilerin yer aldığı ‘Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu’na http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden ya da http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinden ulaşabilirler. Öğrencilik işlemleri ile ilgili sorular için ise 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezi’ni arayabilir ya da http://www.anadolu.edu.tr adresindeki ‘Açıköğretim’ linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirler” denildi.

Kayıt Tarihi

  • İlk Defa Kayıt Yaptıracaklar – 2-17 Eylül Tarihleri Arasında
  • Kayıt Yenileme Yapacaklar – 16-27 Eylül Tarihleri Arasında
  • Lisans Tamamlama, 2. Üniversite, DGS, Yatay Geçiş – 30 Eylül – 25 Ekim Tarihleri Arasında
  • Ek Yerleştirme Yapacaklar – 7-25 Ekim Tarihleri Arasında

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi binlerce kişiyi eğitim öğretim hayatına devam etmesini sağlıyor.Peki açıköğretim bölümlerinde hangi m2013-2014 Açıköğretim Kayıt Ve Bilgiler: 2013-2014 Açıköğretim Kayıt Ve Bilgiler […]