2013 yılı MTV Ve Trafik Ceza Affı

05.09.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


emeklimaassgkhizmetsorgula.com olarak sizlere güncel haberler hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz: Motorrlu taşıt ve trafik cezalarının 2013 yılında af kapsamına girecekmi?

Bugüne kadar ödemediğiniz yada haberiniz olmadan yediğiniz tüm trafik cezalarına af geleceği konusunu haber sitelerinden takip etmişsinizdir.Fakat bu ne zaman kadar geçerli? Hangi trafik cezaları bu kapsama giriyor? Bu aftan yararlanmak isteyen kişilerin vergi dairesine başvurmaları gerekiyor. Hangi tarihe kadar olduğunu merak ediyorsanız son tarihi 31.10,2013

Trafik ceza affı hangi tarihler arasındaki cezaları kapsıyor?

Trafik cezaları ile ilgili özel avantajdan; “31 Aralık 2010 tarihinden önce verilen” ve “2 Ağustos 2013 tarihi itibariyle vadesi geldiği halde ödenmemiş veya dava açılmış ya da dava açma süresi henüz geçmemiş olan” trafik para cezaları yararlanabiliyor. Aftan yararlanmak isteyenlerin, 31 Ekim 2013 tarihine kadar (bu tarih dahil) ilgili vergi dairesine veya bulundukları il veya ilçedeki vergi dairesine başvurmaları gerekiyor.Trafik cezalarındaki af oranı ve indirim ne kadar?

Aftan faydalananlar, cezanın aslı üzerine her ay yüzde 5 oranında yürütülmüş faizi ödemekten kurtulacak ve sadece geciken tarihe denk gelen TÜFE ve ÜFE’nin ortalamasına göre 25.11.2011 tarihine kadar hesaplanan faizi ödeyecek. Cezaların aslını ödemiş olanlar, bu cezalara yürütülmüş olan faizler için de aftan yararlanabilecek. Ayrıca, 2 Ağustos 2013 tarihi itibariyle cezanın bir kısmını ödeyenler, cezalarının ödenmemiş kısmı için de aftan yararlanabilecek.

Motorlu Taşıt Vergileri Bu Af Kapsamında Yer Alıyor mu?

Başvuru için 31.12.2014’e kadar süre tanınan Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili bu affın kapsamına, borcu olan herkes girmiyor. 1990 ve daha eski model olan taşıtlar giriyor. Bu taşıtların 31.12.2014 tarihine kadar İl Özel İdaresi veya MKE hurda işletmesi müdürlüğüne teslim edilmesi suretiyle, taşıtın hurdaya çıkartılıp, kayıt ve tescillerinin sildirilmesi gerekiyor. Bu durumda, 31.12.2014 tarihine kadar tahakkuk ettiği halde ödenmemiş; Motorlu Taşıtlar Vergisi, gecikme zammı, gecikme faizi ve vergi cezalarının tamamı silinecek. 28.02.2009 tarihine kadar plakaya yazılan trafik cezaları da silinecek.

Soru-sorun ve başvuru için yorum kısmana yazınız.

Bir başka yazımızda sizlere ehliyet ceza puanı sorgulama konusunu anlatıyoruz.Bu konuya da göz atmanızı öneririz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Bugüne kadar ödemediğiniz yada haberiniz olmadan yediğiniz tüm trafik cezalarına af geleceği konusunu haber sitelerinden takip etmişsinizdir.Fakat bu ne zaman kadar geçerli? Hangi 2013 yılı MTV Ve Trafik Ceza Affı: 2013 yılı MTV Ve Trafik Ceza Affı […]