2013 yılı SGK ve BağKur Prim Affı

26.05.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


prim borcu sorgulama

SGK ve Bağ-Kur’a 2013 yılında beşinci prim borcu affı ve yapılandırması geliyor. SGK tarafından eski borçlara yapılandırma beşinci kez tekrar getirdi. Bu işlemden yararlanmak için yapmanız gereken işlem 2013 yılı mayıs ayı sonuna kadar SGK’ya baş vurulmasıdır. SGK sitesinden Bağ-Kur ya da SSK için prim borcu affı uygulamasından form doldurarak ulaşabilirsiniz.


Borç yapılandırılması ne demektir?

Sosyal Güvenlik Kurumu dahilindeki prim borçlarına af dahilinde yapılandırılmasıdır.
SGK affı dahilinde borçlarınızı SGK İl Müdürlüklerinden veya E-Devlet üzerinden öğrenebilirsiniz ve taksitlendirebilirsiniz. 31 mayıs 2013 tarihine kadar uzatılan borç affında sıkıntı yaşamamanız, yoğunluk ve yığılma olabileceğinden son güne bırakmamalısınız. Taksitlendirme imkanı ile 18 aya varan dönemler halinde ödeme yapabilirsiniz. SGK Prim Borcunuzu öğrendikten sonra yapılandırma için Sosyal Güvenlik Kurumlarına yazılı bir dilekçeyle başvurulması gerekmektedir. SGK prim borcu sorgulama işlemini sitemiz üzerinden de yapabilirsiniz. Konuyu takiben uygulanan bir haciz cezanız varsa dilekçe ibrazından sonra haciz işlemleri durdurulacaktır. En geç 31.10.2013 tarihine kadar ödeme yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılıp ödeme yapılmaması halinde icra işlemlerine SGK tarafından başlanacaktır.
Konuyla ilgili detaylar 2012/23 sayılı genelgede detaylar mevcuttur.

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] SGK ve Bağ-Kur’a 2013 yılında beşinci prim borcu affı ve yapılandırması geliyor. SGK tarafından eski borçlara yapılandırma beşinci kez tekrar getirdi. Bu işlemden yararlanmak için yapmanız gereken işlem 2013 yılı mayıs ayı sonuna kadar SGK’ya baş vurulmasıdır. SGK sitesinden Bağ-Kur ya da SSK için prim borcu affı uygulamasından form doldurarak ulaşabi2013 yılı SGK ve BağKur Prim Affı: 2013 yılı SGK ve BağKur Prim Affı […]