2014 KPSS Sonuçları

16.07.2014

Kişi Okumuş

1 Yorum


kpssSon yıllarda milyonlarca kişinin umutla beklediği KPSS maratonunun son ayağı olan öğretmen alan sınavı önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Peki 2014 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS puan türleri ile hangi memur branşında tercih yapılacak? KPSS 2012 ye göre KPSS 2014 puanları ne kadar düşecek ? Buyrun sorularımızın cevaplarına göz atalım.

KPSS 2014 ne zaman açıklanacak?

Eski yıllarda yapılan sınavları ve açıklanma sürelerini baz alarak yapacağımız tahminlere göre sınavlar genelde ÖABT sınavından sonraki günlerde açıklanmıştır. Bu da demek oluyor ki sınav sonuçları 31 temmuz civarı açıklanacaktır. Yani önümüzdeki Ramazan Bayramından sonra sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemekteyiz. 

KPSS 2014 atamaları ne zaman yapılacak? 

Sınav sonuçları açıklandıktan sonraki günlerde yayınlanacak olan tercih listelerine göre atamalar 1 ay içinde yapılmasını tahmin etmekteyiz. Bilindiği üzere kurumlar kendi kurum içi alımlarında merkezi atamalara bağlı kalmadıkları için sınav açıklandıktan sonra istedikleri bir zaman aralığında personel alımını gerçekleştirecektir.

 

KPSS 2012 ye göre KPSS 2014 puanları ne kadar düşecek ?

Birçok öğrenciye göre KPSS 2014 diğer yıllarda yapılan sınavlara oranla daha zor olduğu söylenmektedir. Bu da yapılan net sayılarının düşmesi sonucuna göre puanların yükselmesine neden olacaktır. Tahmini olarak GY-GK testinden 95 net yapan kişi 89-92 puan aralığında alması öngörülmektedir.

 

En son atamalara göre KPSS Taban Puanlarına buradan göz atabilirsiniz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Son yıllarda milyonlarca kişinin umutla beklediği KPSS maratonunun son ayağı olan öğretmen alan sınavı önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Peki 2014 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS puan türleri ile hangi memur branşında tercih yapılacak? KPSS 2012 ye göre KPSS 2014 puanları ne kadar düşecek ? Buyrun sorularımızın cevaplarına göz atalım. KPSS 2014 ne za2014 KPSS Sonuçları: 2014 KPSS Sonuçları […]