40 Bin Memura İkramiye

21.05.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


memur

SGK memurluk görevinden istifa ederek  SSK veya Bağ-kur’dan emekli olan ve ikramiye kazananların listesini netleştirdi.  Anayasa mahkemesi kararı sonuca bağladı. Başvuru yapan 294 bin kişiden 40 bin kişiye ikramiye ödemesi yapılacak. Memurluktan evlilik ve askerlik nedeniyle istifa edenlere ikramiye ödemesi yapılırken, doğum nedeniyle ayrılanlar bu haktan yararlanamayacak.


Mahkeme, 8 Eylül 1999′dan önce istifa eden memurlara, daha sonraki tarihlerde emekli olmaları durumunda şartsız ikramiye ödenmesinin yolunu tamamen kapattı. Yan memurken istifa edenler başka bir işte 15 yıl çalışarak ve 3600 gün prim ödeyerek emekli olduklarında ikramiye alabilecekler. 8 Eylül 1999′dan sonra memuriyete başlayarak 25 yıl sigortalılık süresi ve 4500 prim ödeme gün sayısına sahipken veya sadece 7000 prim gün sayısına sahipken istifa eden memurlara da ikramiye ödenebilecek. 8 Eylül’den önce sigortalı olanlar ise 30 yıl çalışmış olsa bile emekli olmadan bu haktan yararlanmaları mümkün olmayacak. Evlendiği tarihten itibaren 1 yıl içinde kendi isteği ile ayrılan kadınlara, muvazzaf askerlik görevi nedeniyle kendi isteği ile ayrılan erkeklere ikramiye verilebilecek. SGK, 40 bin kişiye emekliye ayrıldıkları tarihteki değerler üzerinden ikramiye ödüyor. Bu yüzden ikramiyeler arasında farklılıklar olması normaldir.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] SGK memurluk görevinden istifa ederek  SSK veya Bağ-kur’dan emekli olan ve ikramiye kazananların listesini netleştirdi.  Anayasa mahkemesi kararı sonuca bağladı. Başvuru yapan 294 bin kişiden 40 bin kişiye ikramiye ödemesi yapılacak. Memurluktan evlilik ve askerlik nedeniyle istifa edenlere ikramiye ödemesi yapılırken, doğum nedeniyle ayrılanlar bu haktan yararlanama40 Bin Memura İkramiye: 40 Bin Memura İkramiye […]