4/C Kadroların Maaşları Ne Kadar ?

12.02.2014

Kişi Okumuş

1 Yorum


soruDevlet personel başkanlığı son günlerde merak edilen konuların başında gelen 4/C  kadroları için açıklamada bulundu.

4/C kadroların maaşları ne kadar oldu? Kimler maaş artırımında etkilenecek ? 4/C kadrolarındaki tüm personeller bu yenilikten yararlanabilecekler mi? 4/C kadro ne demektir? Kimler 4/C kadroya atanabilirler? Buyrun öncelikle sorularınıza cevap arayalım.

4/C Kadro Ne Demektir?

Bir diğer adıyla geçici personel:

Son zamanlarda oldukça yaygın olan ve bir yıldan az süreli veya mevsimlik hizmet olduğuna Devlet Personel Dairesinin ve Maliye Bakanlığının görüşlerine dayanılarak Bakanlar Kurulunca karar verilen görevlerde ve belirtilen ücret ve adet sınırları içinde sözleşme ile çalıştırılan ve işçi sayılmayan kimselerdir.Kimler 4/C kadroya atanabilirler?

İşçi veya personele ihtiyaç duyan kurumların belirledikleri özelliklere göre bu kişilerin vasıflarına karar verilmektedir.

4/C Kadroların Maaşları Ne Kadar Oldu ?

Devlet Personel Başkanlığı bugün bir açıklama yaparak, 4/C statüsünde çalışan geçici personel için hazırlamış olduğu rehberi güncellediğini açıkladı.

Bilindiği üzere, 2014 ve 2015 yılına yönelik toplu sözleşmelerde, 4/C’li çalışanların hem ücretleri arttırılmış hem de kendilerine aile yardımı ödeneği verilmesi kararı alınmıştı.   Başkanlık, kendi yayınladığı rehberdeki ücretleri güncellerken evli (eşi çalışmayan) ve 2 çocuklu aile üzerinden hesaplama yapmıştır. Bu detaya dikkat edilerek değerlendirme yapılmalıdır.

İŞTE DPB’NİN AÇIKLAMASI VE ÜCRETLER
Yeni işe başlayan bir geçici personelin 2014 yılı Ocak ayı itibarıyla öğrenim durumuna göre net ücreti;

  • Yükseköğrenim 1.760,86 -TL
  • Lise ve dengi 1.650.85 -TL
  • İlköğrenimini 1.539,45 -TL

Not:
– Evli (çalışmayan eş) ve İki çocuk sahibi personele göre hesaplanmıştır.
– Asgari geçim indirimi ödemesi dahil edilmiştir.

Soru ve sorunlarınız için yorum kısmına yazarak yazarlarımızdan cevap isteyebilirsiniz.

Bir başka yazımızda konu :  SGK BORÇ SORGULAMA


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] 4/C kadroların maaşları ne kadar oldu? Kimler maaş artırımında etkilenecek ? 4/C kadrolarındaki tüm personeller bu yenilikten yararlanabilecekler mi? 4/C kadro ne demektir? Kimler 4/C kadroya atanabilirler? Buyrun öncelikle sorularınıza cevap4/C Kadroların Maaşları Ne Kadar ?: 4/C Kadroların Maaşları Ne Kadar ? […]