Aile Destek Uzmanlığı Nedir?

02.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


aile destek uzmanıAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yaptığı açıklamalarda yeni bir sistem getireceklerinin haberini verdi. Aynen aile hekimleri gibi aile destek uzmanları da olacağını bildirdi. Peki aile destek uzmanlığı nedir? Kimler aile destek uzmanı olabilirler? Aile destek uzmanı olabilmek için hangi bölümden mezun olmak gerekir ? Aile destek uzmanı olarak KPSS ile personel alımı yapılacak mı ?Buyrun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin yaptığı açıklamaların bir kısmına göz atalım.

Bakanlık olarak sosyal hizmet merkezlerini yaygınlaştırdıklarını belirten Şahin, “Sağlık Bakanımız ile beraber aile hekimlerimizden gelen destekle de buralarda aile destek uzmanlığı sistemini hayata geçiriyoruz. Şuanda bakanlığımızın en önemli çalıştığı projelerden biri bu. Aile destek uzmanlarımız, sosyal hizmet merkezleri ile toplum merkezlerini Sağlık Bakanlığı’nın aile hekimliği sistemiyle koordine etmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Engelli Bireyler İçin Hizmetlerin Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında ‘Toplum Ruh Sağlığı Hizmeti: Sosyal İçermeye Doğru’ başlıklı uluslararası konferansın açılışı yapıldı. 2-3 Ekim tarihlerinde Rixos Otel’de gerçekleştirilecekkonferansın açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dünya Sağlık Örgütü Türkiye Temsilcisi Dr Maria Cristina Profili, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jean-Maurice Ripert ve birçok davetli katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, bedensel, işitsel, görme ve zihinsel engellilere tek tip bir tedavi yöntemi uygulandığında gerekli başarının elde edilemediğini söyledi.

Sorularınızı yorum kısmına yazarak cevap alabilirsiniz.

Bir başka yazımızda sizlere  evde yapılacak ek iş imkanları konusundan bahsediyoruz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz