Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir?

04.11.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


aile-hekimi-sorgulaYeni düzenlemelerden sonra artık her ailenin ikamet ettiği bölgeye göre bir aile hekimi olmuştu. Peki bu aile hekimlerinden memnun kalmadığınız veya oturduğunuz eve uzak ise nasıl değiştireceksiniz? Kendi aile hekiminizi seçebilecekmisiniz? Buyrun haberimizin detaylarında bu konuya detaylı bir şekilde göz atalımAile hekimlerinizden memnun değilseniz yada siz tanımıyorsanız yada yer değiştirdiyseniz aile hekimlerinizi değiştirebilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken bir aile hekimine gidip dilekçe doldurmanız.

ile hekimini değiştirebilmesi için geçiş yapmak istediği aile hekimliğinin bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısının da fazla olmaması gerekmektedir.

Online Aile Hekimliği Sorgulama

Online aile hekimliği sorgulama işlemleri Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığı ile yapılabilmektedir. Sağlık Bakanlığı sayfası dışında yapılan sorgulamalar güvenilir olmayabilmektedir. Bu nedenle sorgulama işlemleri için sadece Bakanlığın internet sitesinin kullanımı önerilmektedir. Online aile hekimliği sorgulama işleminde kişinin T.C. Kimlik Numarası bilinmesi yeterli olmaktadır.

Eğer ssk prim borcunuz varsa bir an önce ödemenizi öneriyoruz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Aile hekimlerinizden memnun değilseniz yada siz taAile Hekimi Nasıl Değiştirilir?: Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir? […]