Akşamları Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları

04.10.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Fırsat Hakkında

Toplam İndirim Oranı : %

İlan Açıklaması


Akşamları Ek İş Yaparak Para Kazanma Yolları

Bazen tam zamanlı bir günlük iş tasarruf etmenize veya faturalarınızı ödemenize yeterli olmayabilir. Bu yüzden akşamları ek iş yapmak isteyebilirsiniz. Gün içerisinde yoğun tempo ile çalışan biriyseniz ek iş yapmak çok kolay olmayabilir. Ek iş seçerken günlük işiniz kadar zor olmayan veya farklı bir şey yapmanıza izin veren bir iş bulmanız gerekiyor.

Yukarıdakileri göz önünde bulundurarak, akşamları ek iş yapmanıza yardımcı olacak 10 fırsat listesini okuyarak kendinize ek gelir kazanma yolları bulabilirsiniz.

İçerik yazma

Kendi serbest içeriğinizi yazmaya başlamak için tek ihtiyacınız olan şey bilgisayar ve iyi yazma becerileridir. Müşteriler bulmak için, makale sitelerine ve webmaster platformlarına üye olabilirsiniz. Ayrıca içerik yazarlarına özgü platformlardan yararlanabilirsiniz. İlk başta fazla para kazanamayabilirken, başklarına iş yaptıkça müşteri sayınız artar ve aldığınız olumlu geri bildirimler ne kadar çok olursa, o kadar fazla ücret alırsınız. Bu konuda bionluk, sadeceon ve r10 gibi siteleri inceleyebilirsiniz. Ortlama 500 kelimelik bir içerik 20 liraya satılıyor ve günde 2 içerik hazırlayan birisi aylık 1.200 lira civarında bir ek gelir elde edebiliyor.

Köpek gezdirme.

Köpek gezdirme yurt dışında popüler olan bir iş fikri. Türkiye’de ise büyük şehirlerde ihtiyaç duyulan bir iş haline gelmeye başladı. Köpek gezdirme işinde 30 dakika veya 1 saatlik yürüyüşler yapılıyor. 1 köpek için gezdirma fiyatı ise 35 ile 50 lira arasında değişiyor. Aynı akşam içerisinde birden fazla köpeği beraber gezdirebiliyorsunuz ve günde bu işten sadece akşamları 200 liraya kadar kazanmak mümkün. İşin sürekliliği müşteriler ile diyaloglarınıza ve yaptığınız işte başarılı olmanıza bağlı. Aylık olarak 20 akşam devamlı iş alan birisi ortalama bu işten 2.000 lira civarı bir para kazanabiliyor.

Bebek ve Çocuk Bakımı

Bebek bakımı, akşamları biraz ek gelir kazanmanın başka kolay bir yoludur. Bebek ve çocuk bakımı genelde gündüz işi olarak bilinse de ailelerin akşamları dışarı çıkmalarından dolayı artık akşamları da yapılıyor. Kısaca bebek bakımının 1 saatlik fiyatı 30 liradan hesaplanıyor. Yemeğe, konsere veya herhangi bir etkinliğe gidecek aileler 3-4 saatliğine bir bakıcı kiralıyorlar. Bu bakıcılar bir akşamda 100 liraya kadar para kazanabiliyorlar. İşin devamlı olması için düzenli bir müşteri portföyü gerekiyor. Bu işte tavsiye edilmek çok önemli. Genelde üniversiteli kızların yaptığı bu iş piyasada oyun ablalığı olarakta biliniyor.

Sosyal medyayı yönetme

Akşam vakitlerinizi Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest ve benzerleri üzerinde harcamayı seviyorsanız bu iş size göre? Sosyal medya yönetimi şirketlerin son dönemde ihtiyaç duyduğu bir hizmet. Bu alanda ne kadar çok deneyiminiz olursa ve kendinizi eğitirseniz iş alma potansiyeliniz o kadar iyi oluyor. 1 şirket için aylık ortalama 500 ile 2.000 lira alanlarda var, sadece kısa çalışmalar için tek seferliğine 100 lira alanlarda var. Sektörde iş bulmak için ilan sitelerine başvurabilirsiniz. Düzenli olarak 4 şirkete kadar müşteri edinirseniz aylık 2.000 lira ile 6.000 lira arasında bu işten ek gelir kazanabilirsiniz.

5Ürün incelemelerini yazma

Yeni ürünleri piyasaya süren markalar, diğer müşterileri ürünlerini satın almaya ikna etmek için çevrimiçi incelemelere ihtiyaç duyarlar. Bazen size ürünlerinin bir açıklamasını verirler ve N11 gibi web sitelerinde kısa bir inceleme yazdırmak isteyebilirler. Bununla birlikte, bazı şirketler kendi ürünlerinin ücretsiz örneklerini gönderir ve ürünle ilgili bir tanıtım yazısı yayınlanabilecek bir blog açmanızı isteyebilirler. Ücretsiz mal almaya ek olarak, yazdığınız içerik için ücrette alacağınız bu ek iş Türkiye’de çok yaygın değildir. Özellikle yabancı dil bilenler bu sektörde daha rahat iş bulabilirler.akşamları ek iş

evde ek iş

6Doğrudan Satış temsilcisi

Satış temsilcisi olmak, insanlara ürün satmaya çalışmak ve kapıdan kapıya dolaşmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Bunu yaparak para kazanabilseniz de, aynı zamanda telefonla ve internet ile de müşteriler bulabilirsiniz. Avon, Oriflame ve Amway gibi şirktler uzun zamandır bu yöntemle ek iş yapacak kişilere ulaşıyorlar. Bu şirketler satış başına ortalama yüzde 30 kar kazandırıyorlar. Ayrıca yeni üye kayıtlarından elde edebileceğiniz gelirlerde var. Bu ek işi yaparak ayda 3.000 liralık satış yapabilirseniz 900 lira civarında para kazanabilirsiniz.

7Veri girişi

Veri girişi, iş yerinde uzun bir günün ardından biraz yedek para kazanmanın kolay bir yoludur. Veri girişi ile ilgili en iyi şey, dizüstü bilgisayarınızla kanepeye sarılıp akşam boyunca çalışabilmenizdir. Veri girişi işinde şirketlerin yanı sıra web girişimleri de müşterileriniz olabilir. Fiyatların çok yüksek olmadığı bu işte veri çeşitlerine ve miktarına göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Dönemsel ve part time olarak verilen işlerde fiyatlar çok değişkendir. Bu işte şirketlerin ihtiyaçlarına göre ayda 500 lira ile 1.500 lira arasında ek gelir kazanabilirsiniz.

8Sanal asistan olmak.

Girişimciler günlük işlerinde yardımcı bulmak için sanal asistanlar kiralamaktadır. Tipik olarak bir sanal asistanın normal bir asistanla aynı görevleri yerine getirmesi beklenir ve bunlardan bazıları planlama toplantıları, veri girişi, e-postalara yanıt verme ve telefona cevap vermeyi içerebilir. İşvereninize bağlı olarak, blog gönderileri yazmanız ve bazı sosyal medya yönetimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu tür işler zaman alıcı ve zorlayıcı olabilir, ancak doğru işverenle birlikte, iş yerinde geçen uzun bir günün ardından biraz ek para kazanmanın farklı bir yoludur. Sanal asistanlar işine göre aylık 1.000 lira ve üzeri ek gelir kazanabilirler.

9Şirketler için chat botları oluşturun.

Bu konuda uzmanlığınız olmayabilir ama günümüzde, kurumsal düzeyde bir chatbot bile oluşturmak için herhangi bir kodlama veya programlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. ChattyPeople gibi platformlar sayesinde , birkaç dakika içinde yapay zeka (AI) ve doğal dil işleme (NLP) ile çalışan bir chatbot oluşturabilirsiniz. Chattypeople, metin ve ses botları oluşturmak için yapay zeka tarafından desteklenen en yeni girişimci platformudur. Seçtiğiniz mesajlaşma uygulaması içinde kişiselleştirilmiş, yerel konuşma deneyimi oluşturan botları oluşturmanızı, denemenizi, uygulamanızı, ölçmenizi ve yönetmenizi sağlar. Platform ingilizce olsa da yabancı dil bilmeyenler chatbots.org sitesinin Türkçe sitesinden de faydalanabilirler.

10Akşam Tamirciliği

Gündüz çalışanların bir çoğu tamir işlerini hafta sonu yaptırmaya çalışır. Akşam bozulan makineler, eşyalar ve diğer aletler için doğru dürüst bir tamirci bulmak oldukça zordur. Eğer eliniz bu işlere yatkınsa akşamları tamircilik yaparak ek gelir kazanabilirsiniz. Basit bir musluk tamiri bile 50 liraya yapılırken daha bir çok üründe tamir işleri yapılabilir. Müşteri bulmak biraz zor gibi gözükse de uygun reklam yöntemleri ile kendi bölgenizde işinizi tanıtabilirsiniz ve bir süre ayda 3.000 liraya kadar para kazanabilirsiniz.

İnternette ve teknolojideki gelişmelere bağlı olarak, biraz ek gelir kazanmak her zamankinden daha kolay. İster evde kanepede oturarak, isterseniz biraz daha temiz hava alarak dışarıda yukarıda bahsedilen seçeneklerden birisi ile yaşam biçiminizi bozmadan akşamları ekstra para kazanmaya başarabilirsiniz.

Unutmayın ek gelir kazanmak aynı zamanda faturalarınızı, kredilerinizi ve borçlarınızı ödemenizi sağlamaktadır. Bu şekilde aylık ek olarak 1.000 lira bile kazanabilmek yaklaşık 4-5 adet faturanızı öderken zorlanmayacağınız anlamına gelir. Ek gelir kazanmak ilk başlarda yeni başlayanlara biraz zor gibi gözükebilir. Bu yüzden başlayacağınız işlerde biraz sebat etmeniz gerekmektedir.

Yeşil Yumurta Üreterek İyi Bir Ek Gelir Elde Edebilirsiniz


SİPARİŞ FORMU

Adınız - Soyadınız

Mail Adresiniz

Telefon Numaranız

Açık Adresiniz

Bize Mesajınız

Aşağıdaki kutu içerisindeki kod sipariş numaranızdır. Formu göndermeden önce sipariş numaranızı mutlaka not ediniz.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz