Araç Muayene Sorgulama

26.05.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


arac-muayene-sorgulama

Tüv Türk Muayene Sorgulama

Araç muayenesi için sorgulama işlemi plaka numarası ve araç muayene numarası ile yapılabilir. Araç plakasını girdiğiğinizde eğer aracınızın istasyon
kaydı bulunuyor ise en son hangi zaman ve hangi istasyonda muayene olduğu, muayene sonuçlarının olumlu, olumsuz olup olmadığı bilgilerini göstermektedir. Unutulmaması gereken bu bölümden randevu sorgulaması yapamazsanız sadece aracınızın muayeneden geçip geçmediğini ve geçtiyse hangi istasyondan geçtiğini göstermektedir.


Araç muayenesini eğer başka birilerine yaptırdıysanız mutlaka sorgulama işleminizi yapmanız gerekmektedir. 2013 yılında konu ile ilgili yaptırımlar, faizler ve cezaların arttı. Özellikle maliyenin yaptığı açıklamaya göre motorlu taşıtlar borcu olan kişilerin ödemeleri hacize kadar gidebilen idari yaptırımlarla tahsil edilebileceği ve yetkililerin bu konunun üzerinde daha fazla duracağını bildirdiler. Geçtiğimiz yılda 3.6 milyon araç sahibinin ödenmeyen toplamda bir buçuk milyar Türk lirası değerinde borcu olduğunu ve borçların haciz ile tahsil edileceği belirtildi.

Ayrıca bu borcun üstüne birde trafik kontrol cezası da ekleneceği için gerçekten büyük cezalar ödemek zorunda kalabilirsiniz. 2013 yılı ilk taksitlerinin geçtiğimiz aylarda son buldu. Araçlarınızın muayenesini tuvturk.com.tr adresine girerek sorgulayabilir ayrıca tuvturk.com.tr adresinde randevu ve muayene bilgisi alabilir, tüvtürk istasyon bilgisi alabilir, dilek ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Araç Muayene Sorgulaması için tıklayın

Araç Muayene Randevusu Almak için tıklayın


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz