Bağ-Kur Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

23.05.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


bagkur

Bağ-Kur Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında birleştirilmiştir. Bağ-Kur’a ait borç sorgulama işlemleri e–devlet sorgulama işlemlerinden gerçekleştirilebilmektedir. E–Devlet uygulamalarına giriş sağlayabilmek için T.C. Kimlik Numaranız ve şifre gerekmektedir. Sorgulama işlemleri için gerekli olan şifre herhangi bir PTT şubesinden küçük bir meblağ karşılığında alınabilmektedir. Bu şifre aracılığı ile e-devlet uygulamalarına erişim sağlanır. E–Devlet uygulamaları içerisinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları arasında yer alan Bağ-Kur borç sorgulama uygulaması ile ne kadar borcunuzun olduğunu öğrenebilirsiniz.


Şimdi Bağ-Kur borç sorgulama işleminizi yapmak için aşağıdaki linke tıklayın. Ardından sağ üste bulunan sisteme giriş butonuna tıklayınız. TC kimlik no ve şifrenizi yazarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

BAĞ-KUR BORÇ SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

 

BORÇ SORGULAMA İŞLEMLERİ NELERDİR?

Borç sorgulama işlemleri için e – devlet uygulamaları kullanılmaktadır. Bu uygulamalar arasında Bağ-Kur borç sorgulama uygulaması da bulunmakta ve bağ-kur’a tabii sigortalıların prim ödeme durumlarını ve borç durumlarını sorgulanabilmektedir. Uygulamalara giriş imkanı veren E – Devlet şifresi herhangi bir PTT şubesinden 1 TL karşılığında kimlik ibraz edilmek sureti ile alınabilmektedir. Bu şifre ile hem Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarına hem de sisteme dahil diğer kurumlarında uygulamalarına erişim imkanı bulunmaktadır.

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz