Bağkur İntibak Zammı Hesaplama

25.05.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


intibak zammı

Bağkur intibak zammı hesaplamadan önce  “kimler bağkur intibak zammı alabilir ?” sorusuna açıklama getirmek gerekir. 1 MART 2013 ve 30 Mayıs 2012 tarihlerinde intibak dilekçelerini vermiş veya yeni emekli olmuş tüm Bağ-Kur’lular bu intibak zamdan yararlanabilirler. Merakla beklemiş olduğunuz Bağkur intibak zammı sonunda açıklanmış durumda, bu açıklama ve intibak düzenlemesi ile BağKur emekli olanların ne kadar para alacağı belli olmuş durumda, eğer 2000 yılı ve öncesi emeklisi iseniz ve T.C. Kimlik numaranız ve sicil numaralarınızı biliyorsanız haberimiz sonundaki SGK uygulamasına giderek sorgulama yapabilir ve ne kadar zam alacağınızı öğrenebilirsiniz.


Ayrıca bu sorgulamayı yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç koşul bulunmaktadır. Bunlar;  Emeklilerin alacağı aylık tutarında 2000 yılına kadar olanlarda yüksek alt sınır aylığı , 2000 yılından sonra olan emeklilere ise ülkenin büyümesinden yüzde yüz pay aylığı, 2008 ve sonra  emekli olanlara ise ülke büyümesinde yüzde otuz pay aylığı verilmesi kararlaştırıldı.

Bu durumda bir çok emekli, hakkı olan paraları alamadı veya bazıları da fazla aldı.  Bu durum ile prim ödeme günlerine gelen şikayetlerin etkisi ile devlet İntibak Yasası’nı çıkardı.  Bu şekilde emekli aylıkları baştan hesaplanarak kademelere göre ödemeler yapılacak.

Bağkur İntibak Zammı Sorgulama Yapmak için  tıklayın

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz