Doğum İzinleri Ne Zaman 6 Ay Olacak

25.07.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


soruÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yaptığı açıklamalarda doğum izinlerinin gününün uzatılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

“1 EKİM İTİBARİYLE ÇALIŞMA HAYATIYLA İLGİLİ YENİ BİR DÜZENLEME OLACAK”

6 ay doğum izniyle ilgili bir soru üzerine de Bakan Çelik, şunları kaydetti:“1 Ekim itibariyle çalışma hayatıyla ilgili yine önemli düzenlemeler parlamentoya gelecek. Bu 2013’ün sonyarısını yine çalışma hayatı kapsayacak gibi görünüyor. Bunları dizayn ederek, seri olarak yasalaşmasını, seçimlerden önce bu beklentilere cevap verilmesi gayreti içerisinde olacağız. Bu anlamda kadınistihdamının artırılması, kadınlarımızın pozitif bir ayrıma tabi tutularak çalışma hayatında var olmalarıkonusunda atmamız gereken adımlar, doğum izinleri ve benzeri bir çok konuyu içine alan çalışmalarımızı aslında bakanlıklar olarak tamamlamış bulunuyoruz. Sayın Başkanımıza da bu konu ayrıntılı bir şekildeele alındı ve şimdi teknik düzeyde çalışmalar tamamlanmak üzeredir.”

“ARA BİR FORMÜL BULUNACAK”

4 aylık doğum iznin 6 aya çıkartılması konusunun herkesin talep ettiği bir konu olduğunu vurgulayan Bakan Çelik, “Acaba bu bizim çalışma hayatımızdaki gerçeklerle ve kadın istihdamıyla ne kadar paralellikarz ediyor. Bizi yoran hadise budur. İnşallah burada sağlıklı bir noktaya geleceğiz diye düşünüyorum. 6 ay olabileceği gibi 4 aydan da fazla olabilir. Bir ara formül bulunacak ve Ekim ayında TBMM’ye sevk edilince nihai şeklini almış olacaktır” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] “1 Ekim itDoğum İzinleri Ne Zaman 6 Ay Olacak: Doğum İzinleri Ne Zaman 6 Ay Olacak […]