Doğum Ve Süt İzni Hesaplama

19.07.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


soruBirçok anneyi yakından ilgilendiren süt izni ve doğum izni nasıl hesaplanır? Hangi çalışan ne kadar süre ücretli ve ücretsiz izine ayrılabilir? Buyrun haberin detaylarına göz atalım.

Ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan bayan çalışanlarımızın doğum sonrasında bebeklerinin iyi gelişimi için ihtiyacı olan anne sütünü verebilmesi amacı ile devlet tarafından SGK süt izni sistemi geliştirilmiştir.Süt İzni Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bu tasarıya göre ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan bayan vatandaşlarımızın doğum sonrasında aldıkları 8 haftalık doğum izninin ardından, işe geri dönüş yaptıklarında süt izni hesaplaması 2013 yılına göre ilk altı ay içerisinde günde üç saat olacak şekilde, ikinci altı ayda ise günde bir buçuk saat olacak şekilde SGK süt izni verilmektedir.

Ayrıca bu süt izninin günde kaç kez olacağına ve hangi saatler olacağına anne karar vermektedir. Bu süt izni hakkının sadece gün içerisinde annelerin bebeklerini emzirmesi için verilmesinden dolayı biriktirerek topluca kullanımı söz konusu değildir.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Ülkemizde sigortalı olarak çalışmakta olan bayan çalışanlarımızın doğum sonrasında bebeklerinin iyi gelişimi için ihtiyacı olan anne sütünü verebilmesi amacı ile devlDoğum Ve Süt İzni Hesaplama: Doğum Ve Süt İzni Hesaplama […]