Emekli Maaşını Hangi Bankadan Almak Avantajlı

06.02.2014

Kişi Okumuş

1 Yorum


emeklimaasMilyonlarca emekli her ay emekli maaşlarını bazı bankalardan alıyorlar.Son çıkan düzenlemeye göre emekli olan kişi, emekli maaşını alacağı bankayı kendi isteğine göre seçebiliyor. Durum böyle olunca bankalarda hem müşteri sayılarını artırmak hemde kazançlarını artırmak için kampanyalar yapmaya başladılar.

Peki hangi banka en yüksek ikramiyeyi veriyor? Hangi banka emekli maaşını verdiği kişilere özel ayrıcalıklar yapıyor? Hangi bankayı tercih ederseniz kazancınız daha yüksek olur? Habertürk gazetesinin bu konuda yaptığı haberin detaylarını sizlere aktarıyoruz. Buyrun inceleyelim.

Türkiye’de sayısı 10 milyondan fazla olan emeklilere ödenen maaşlardan pay almak ve müşteri sayısını artırmak isteyen bankalar, birbirinden farklı kampanyalar düzenliyor.Emeklilere ödenen ve milyarlarca lirayı bulan maaşlar,bankaları cezbediyor. Bu paradan pay almak ve daha fazla müşteriye ulaşabilmek için değişikkampanyalar sunan bankalar, son günlerde “emekli maaşı” rekabetine girdi.

Maaşlarını kendilerinden almaları durumunda emeklilere çeyrek altın değerinde gram altından450 liraya ulaşan nakde kadar imkanlar sunan bankaların bu rekabeti, yıllardır maaş promosyonu bekleyen emeklilerin dikkatini çekiyor.  • Denizbank, belirlenen kampanya döneminde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) maaşını almayabaşlayan emeklilere nakit veriyor. Emeklilerin maaş hesabına 400 lira nakit hediye edenbanka, bu emeklinin ayrıca fastPay (bir çeşit mobil cüzdan) uygulamasını indirmesi ve kayıt olması durumunda ise fastPay cüzdanına ek 50 lira daha ödül yatırıyor.
  • Garanti Bankası da maaşını 12 ay için bankaya taşıyan emeklilere, “hoş geldin hediyesi” olarak çeyrek altın kazandırıyor. Bankaya yatan ilk emekli maaşını takip eden ayın ilk haftasında çeyrekaltın karşılığı gram altın, açılan vadesiz altın hesabına yükleniyor.
  • İş Bankası, SGK emekli maaş ödemelerini bankalarından alan müşterilerine, “Emekli Paketi”uygulaması çerçevesinde kredi kartına tek seferlik 50 lira değerinde “MaxiPuan” yüklüyor.
  • Türk Ekonomi Bankası (TEB) ise emekli maaşını taşıyan emekliler bazı özel avantajlarsunuyor. Maaşını taşıyan emekliler, hesap işletim ve kredi kartı ücretiyle internet şubesinden yapacakları havale ve Elektronik Fon Transferi (EFT) işlemleri için herhangi bir bedel ödemiyor. Emekliler ayrıca kefilsiz ve özel indirimli faiz oranlarıyla ihtiyaç, taşıt ve konut kredisialabiliyor.
  • Bir banka, en az aylık 500 liralık emekli maaşını taşıyan müşterilerine, 24 ay boyunca maaşını kendileri aracılığıyla alma ve kredili mevduat hesabı açma koşullarıyla 200 liraveriyor.
  • Birçok banka, emekli hesaplarına para yatırırken veya kartlarına para değerinde puan yüklerkenbazıları ise “Emekli maaş hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmaz” vaadinde bulunuyor. Kimibankalar da faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi, ülkedeki tüm ATM’lerden özel indirimli ücretlenakit çekebilme imkanı sunuyor.

Soru ve sorunlarınız için yorum bölümüne yazarak, adminlerimiz tarafından cevaplandırılması isteyebilirsiniz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Peki hangi banka en yüksek ikramiyeyi veriyoEmekli Maaşını Hangi Bankadan Almak Avantajlı: Emekli Maaşını Hangi Bankadan Almak Avantajlı […]