Emeklilik Başvurusu Takip ve Sorgulama Nasıl Yapılır

04.07.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


emeklilik_takip_sistemiEmekli olmak istiyorum prim günümü doldurdum fakat nasıl başvurcağımı bilmiyorum veya emeklilik için başvurdum fakat ne zaman emekli olacağımı bilmiyorum diyorsanız buyrun haberin detaylarını inceleyelim.İstanbul Sosyal Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Kurum bünyesinde geliştirilen kurumsal “Emeklilik Takip Sistemi” portalı sayesinde sigortalılar emeklilik müracaatlarında, müracaat formunda belirttikleri T.C. kimlik numarası ve yine aynı formda belirttikleri cep telefonu numaraları ile herhangi bir sosyal güvenlik merkezine gitmeden emeklilik müracaatının durumunu, hangi yazışmaların yapıldığını ve tahsis talep neticesini online olarak görebilecek.

Emekli Başvurusu Sorgulaması için Tıklayınız
– Emeklilik başvurunuzu sorgulamak için üst bağlantıdan giriş yaptıktan sonra TC Kimlik numaranızı ve başvuru esnasında verdiğiniz cep telefonu numaranızı ilgili bölümlere giriniz.
– Başvuru esnasında cep telefonu numarası vermediyseniz cep telefonu kısmına 0(000) 000 00 00 olarak giriniz.
– Tahsis talebinde bulunan sigortalılar “Emeklilik Takip Sistemi” programı sayesinde tahsis talep sürecini online olarak takip edebilecek, herhangi bir evrak eksikliğinde kendisine bilgi verilmesini beklemeden sürece müdahale edebilecek ve daha kısa sürede maaş bağlanmasına katkı sağlayabilecek.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz