Emeklilik İçin Başvuranlara 1 Saatte Maaş Bağlanacak

22.05.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


jet-emeklilik

SGK Jet Emeklilik için çalışmalara start verdi. Çalışmalar sonucunda E-Devlet şifresi ile birlikte internetten emeklilik başvurusu yapanlar 1 saat içerisinde emekli edilip, maaşları bağlanacak.


SGK Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Sosyal Güvenlik Entegre Projesi adını verdikleri projenin çalışmalarını yaptıklarını belirtti. Projenin, tek çatı altında birleştirilen Emekli Sandığı, Bağ-kur ve SSK’nın veri tabanlarının da bir araya getirilmesini amaçladığını belirten Kuruca, çalışmayı, “Aynı TC numarası üzerinde bir kişinin bütün hizmetlerini görebileceğimiz, her türlü işlemlerin yapılabileceği bir sistem.” olarak tanıttı.

Bunun, kısa sürede hayata geçirilemeyecek kadar büyük bir proje olduğunun altını çizen Kuruca, “Kısmen bazı çalışmalar yapılarak bugüne gelindi. Şimdi yeni bir mimari oluşturarak bunu hayata geçireceğiz. Bununla ilgili çalışmalar başladı ve tüm hızıyla sürüyor” dedi. “Önümüzdeki, muhtemeldir ki 5 yıl içinde Sosyal Güvenlik Entegre Projesi’ni hayata geçirdiğimiz zaman emekliliği gelen her hangi bir vatandaşımız internetten e-devlet şifresiyle başvurup, ‘Ben emekli olmak istiyorum’ diye müracaatını yapacak. Biz de ona bir saat içinde emekli aylığını, hesabını alacağı bankayı e-mail adresine göndereceğiz. Altına da ‘Hayırlı olsun’ diyeceğiz” diyerek projenin detayları hakkında bilgi verdi.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] SGK Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Sosyal Güvenlik Entegre Projesi adını verdikleri projenin çalışmalarını yaptıklarını belirtti. Projenin, teEmeklilik İçin Başvuranlara 1 Saatte Maaş Bağlanacak: Emeklilik İçin Başvuranlara 1 Saatte Maaş Bağlanacak […]