Hangi Memur Fazla İzin Alabilir

03.02.2014

Kişi Okumuş

1 Yorum


821Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların yıllık izin günleri belli bir sayıyı aşamaz.Bu sayı personelin görev ve derecesine göre küçük farklılıklar gösterebilir.Fakat yeni bir kararla bazı memurlara fazladan izin verilmesi gündemde.Memurlara,

16 yaşınaltında, en az yüzde 70 oranında engelli ya da süreğen hastalığı olan çocuğunun hastalanması halinde 10 güne kadar mazeret izni verilebilecek.

Ak Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ve milletvekili arkadaşlarının “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

 

Teklife göre, memurlara, 16 yaşın altında, en az yüzde 70 oranında engelli ya da süreğen hastalığı olan çocuğunun hastalanması halinde hastalık raporuna dayalı olarak ebeveynden sadece biri tarafından kullanılması kaydıyla bir yıl içinde toptan veya bölümler halinde on güne kadar mazeret izni verilebilecek.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] 16 yaşınaltında, en az yüzde 70 oranında engelli ya da süreğen hastalığı olan çocuğuHangi Memur Fazla İzin Alabilir: Hangi Memur Fazla İzin Alabilir […]