İş Kazası Ve Raporu Sorgulama

28.08.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


uzmansgkhizmetsorgula.com olarak sizleri SGK ve e-devlet hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz: Çalıştığınız süre boyunca işyerinde geçirdiğiniz İş Kazası Ve Raporu Sorgulamayı nasıl yapacaksınız?

SGK’dan İş Kazası ve Rapor Sorgulama Nasıl Yapılır ?
Çalıştığımız işyerleri, icra ettiğimiz meslekler, birbirlerindne farklı düzeylerde de olsa büyük oranda tehlikeye, iş kazasına açıktır. Bu, birçok meslek için geçerlidir. Fiziki aksiyonun ve hareketin olduğu her işyeri, iş kazalarına adaydır. İş kazaları dışında insanların, hastalık yaşamları yaşamın en doğal süreçlerinden bir tanesidir. Bu tip özel iş göremez durumlarda belli günlerde dinlenmek durumunda kalırız. İşte bu süreçte , yani çalışmadığımız dönemlerde ücretli dinlenme durumundan faydalanmak için gerekli şartların mutlaka yerine getirilmesi gerekir. Sgk bu konuda gerçekten oldukça titiz davranmaktadır. Zaten rapor ücretlerinin epey bir zaman geçtikten sonra ödenmesi de bunun en basit göstergesidir. Gerekli belgeler ya da bilgiler, bildirimler Sgk’ nın eline geçmesi birinci koşuldur.5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortaları Kanunu bu konuya açıklık getirmiştir. Sgk ssk rapor parasısorgulama da bu anlamda çok önemli hale gelmiştir. Çünkü süresi belkide en uzun süren sgk işlemidir diyebiliriz. SGK rapor girişi yaptıktan sonra ekran karşısında güncel bir şekilde raporunuza dair son durumu takip edebilirsiniz. Ücretinizin yatıp yatmadığını, yattıysa ne kadar ödendiğini ve diğer dökümanları bu şekilde detaylı biçimde öğrenebilirsiniz.  Sistem, çok nadiren yoğunluktandolayı çalışmaz, bunu unutmayın.

Soru-sorun ve başvuru için yorum kısmana yazınız.

Bir başka yazımızda sizlere SGK rapor parası nasıl alınır konusunu anlatıyoruz.Bu konuya da göz atmanızı öneririz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] SGK’dan İş Kazası ve Rapor Sorgulama Nasıl Yapılır ? Çalıştığımız işyerleri, icra ettiğimiz meslekler, birbirlerindne farklı düİş Kazası Ve Raporu Sorgulama: İş Kazası Ve Raporu Sorgulama […]