İŞKUR Telekomünikasyon Teknikeri Kursu Başvurusu

İlan Sahibi : -

İlan Sahibi Telefon : -

İlan Sahibi E-Posta : -

İlan Açıklaması


iskurİşsizlerin büyük umut kapısı olan ve birçok kişiye meslek kazandırıp iş bulan Türkiye İş Kurumu  yeni bir kurs açacağını bildirdi.Kursun detayları ve başvuru şartları için detaylara bakınız.

Türkiye İş Kurumu’nun düzenlediği kurslarla Türkiye genelinde binlerce kişi iş sahibi oldu. İŞKUR işsizlere yeni projeler sunmaya devam ediyor. Şimdi de Türk Telekom İle İşbirliği yaparak kurs düzenliyor. Toplamda 946 Kişiye İş GarantiliİEP (İşbaşı Eğitim Programı) Programı kapsamında eğitim vermeye başladı. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifika sahibi olacaklar. İş Garantili İşbaşı Eğitimleri kapsamında 473 kişilik ilk grup 2013 Yılının Ağustos ayında Türk Telekom’da tekniker olarak işbaşı yapacak.6 Ay Süreli İŞKUR’un düzenlediği İEP Programları Türk Telekom 12 Bölge Müdürlüğünde gerçekleşecek. İŞKUR iş ve meslek danışmanları bu kapsamda 2500 kursiyer adayıyla birebir görüşerek bilgilendirdi. Görüşmeler sonucunda kursiyerler belirlendi.

Türk Telekom ülkemizin en güvenilir kurumları arasında yer alıyor. Kurumun özelleşmesinden sonra 10 Bin Kişiye iş imkanı sundu. Şimdi de İŞKUR İşbirliğinde Telekomünikasyon sektöründe kalifiye elemanlar yetişmesine ön ayak oluyor. Kursiyerler ikamet ettikleri illerde çalışma fırsatı bulacak.

İEP Programlarına Kimler Katılabilir?

Öncelikle İŞKUR’a kayıtlı olmak gerekmektedir.

15 Yaşından büyük ve öğrenci olmayanlar İşbaşı Eğitim Programlarına katılabiliyor.

İEP İşbaşı Eğitim Programlarında stajyer olarak çalıştırılan işsizlerin sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanıyor. İEP Programı Kapsamında 10 İşçi çalıştıran işverenlere 1 İşçi, 100 Kişiye Kadar işçi çalıştıran işveren 10 İşçi stajyer olarak istihdam edebilir.

6 Ay boyunca haftalık 45 Saat çalışacak kursiyerler günlük 25 TL ücret ödeniyor. İŞKUR’un kurslarına müracaat etmek için bölge şubelerine müracaat etmeniz gerekmektedir.


İlan Galeri