İşkur’dan 700 Kişiye İş Müjdesi

İlan Sahibi : -

İlan Sahibi Telefon : -

İlan Sahibi E-Posta : -

İlan Açıklaması


personel-araniyorSakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada açılacak olan kursda verilecek eğitim kapsamında 700 kişiye iş olanağı sağlancağını bildirdi.

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Digiturk (Krea) İletişim Merkezi ile “Çağrı Merkezi Pazarlama ve Satış Elemanı” mesleğinde 300 kişilik, YAZAKI A.Ş. ile de “Kablo Ağı Bantlama Elemanı” mesleğinde 400 kişilik olmak üzere toplam 700 kişilik istihdamgarantili işgücü yetiştirme kurs programı içinsözleşme imzaladı.

Sözleşme imzalama programına katılan SakaryaMilletvekili Ayşenur İslam, Digiturk (Krea) İletişimMerkezinin, Sakarya’da böyle bir merkez açmasının İlimiz istihdamına katkısı bakımından önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca, yapılan sözleşme ile 15 Eylül 2013’te hizmete açılacak olan iletişim merkezinde çalışacakların, 15 Temmuz 2013’ten itibaren İŞKUR ile firmanın birlikte düzenleyeceği eğitime alınacağını ve en az yüzde 60’ının kadınlardan oluşacağını söyledi. Kadın istihdamının desteklenmesi noktasında İŞKUR’unişverenlere bu desteğinin önemli olduğunu vurgulayan İslam, işe alımların kademeli olarak yapılacağını veİŞKUR’un desteklediği programla 6 haftalık bir eğitim sonunda ilk olarak 300 kişinin yılbaşına kadar işebaşlayacağını, yılbaşından sonra da 200 kişilik bir program ilavesiyle toplamda 500 kişinin bu merkezde eğitilerek istihdamlarının sağlanmış olacağını ifade etti.Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya, Digiturk (Krea) İletişim Merkezi ile imzalanan busözleşmeyle firmaya, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte eğitim modülü yazdıklarını ve bu modülün meslek haline getirilerek çağrı merkezinde çalışmak isteyenler için bir fırsat oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, başvuruda bulunmak isteyenlerin İl Müdürlüğüne müracaat edebileceklerini, mülakatların ise firmayetkilileri ile birlikte yapılacağını söyledi.

Digiturk (Krea) İletişim Merkezi Yetkilisi Yalçın Balaban ise, “Sakarya’da kurmayı planladığımız iletişimmerkezinde istihdam edilecek 500 kişinin yetiştirilmesi amacıyla hazırladıkları eğitim modülü ve sağladıkları mesleki eğitim desteği için İŞKUR’a teşekkür ederiz. Bu destekler, firmamız açısından da istihdamı artırmak için motive edici bir unsur oldu” dedi.

Sözleşme imzalama programından sonra, Sakarya’da kadın istihdamına büyük destek sağlayan Akyazıİlçesi Kuzuluk beldesindeki YAZAKİ A.Ş.’ye ziyarette bulunan Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam veSakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin Kaya, firma yetkililerinden brifing alarak çalışanları işyerindeziyaret ettiler. Ziyarette firma yetkilileri ile 400 kişilik ek istihdam için de sözleşme imzalandı. İmzaprogramında Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, İlimizde kadın istihdamını destekleyen kuruluşları önemsediklerini, kadın istihdamının artırılması için İŞKUR kaynaklarından gerekli desteği sağlamayaçalıştıklarını ifade ederek, İŞKUR’un destekleriyle daha önce 1150 kişilik protokol imzalayan YAZAKİ fabrikasına, bugünkü anlaşma ile 400 kişilik daha destek sağlanması kararlaştırıldığını belirtti. Ayrıca firmanın, çalışanlarının %70’inin bayanlardan oluşmasından ve Sakarya ili genelinde birçok ilçeye servishizmeti sunmasından son derece memnuniyet duyduğunu, yeni imzalanan istihdam desteği ile daha fazlakadının fabrikada çalışmak üzere İŞKUR’a müracaatlarını beklediklerini ifade etti.

İhlas Haber Ajansı


İlan Galeri