Kadroya Geçme Dilekçesi

03.08.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


soruBirçok devlet kuruluşunda çalışan sözleşmeli personel son zamanlarda yapılan kanun değişiklikleri ile kadrolu olmaya başladılar.Peki sözleşmeli memur nasıl kadrolu memur olabilir? Kadrolu memur olabilmek için ne yapmak gerekir? Kadrolu memur ile sözleşmeli memur farkı nedir? Buyrun haberimizin detaylarına göz atalım.

Sizler için Memur kadrolarına geçmek isteyen sözleşmelilerin kurumlarına vereceği örnek dilekçeye göz atalım ve nasıl hazırlanması gerektiğini öğrenelim.

Sözleşmeli olarak çalışanlara kadro veren Kanun, 2 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

Kanunun ilgili maddesine göre,

  • – 4/B’li ve 4924’e tabi olarak çalışanlar 30 gün,
  • – Kurumlarda sözleşmeli olarak çalışanlar 60 gün,
  • – Mahalli idarelerde sözleşmeli çalışanlar 30 gün,
  • – TRT’de çalışanlar 30 gün içinde,

yazılı dilekçe ile çalıştıkları kurumlara başvurmaları gerekmektedir.

Kurumlar, başvuru taleplerini, 90 gün içinde sonuçlandırmalı ve sözleşmeli personelini memur kadrolarına atamalıdır.

Hazırlanacak dilekçelerde ise :

  1. DİLEKÇE KISA VE ÖZ OLMALI
  2. TAŞRADA ÇALIŞANLAR DİLEKÇEYİ İL’E VERMEMELİ

Dikkat edilecek husulardır.

 

SÖZLEŞMELİLERİN HAZIRLAYACAĞI ÖRNEK DİLEKÇE :

 

…. GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE/ BAŞKANLIĞA/ REKTÖRLÜĞE/ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA….

6495 sayılı Kanun, 2 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanunun 9. maddesi ile 657 sayılı Kanuna geçici madde 41. madde eklenmiş ve bu maddeyle, sözleşmeli olarak çalışanlardan yazılı dilekçe ile başvuranlara, memur kadrolarına atanma hakkı verilmiştir.

Kanunun bu ilgili hükmü gereğince statüme uygun memur kadrosuna atanmam hususunda gereğini arz ederim. …/08/2013

Ad Soyad

Kurum
Unvan
Sicil no:
Adres:
Tel:

 

Kafanıza takılan soru ve sorunları yorum kısmına yazarak cevap talep edebilirsiniz.

Memurlar.Net - Özel


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Sizler için Memur kadrolarına geçmek isteKadroya Geçme Dilekçesi: Kadroya Geçme Dilekçesi […]