Kamu Kurumlarına 5 Bin Memur Alınacak

İlan Sahibi : -

İlan Sahibi Telefon : -

İlan Sahibi E-Posta : -

İlan Açıklaması


Bir çok devlet kurumuna çok sayıda personel alınacak. Bunlardan bazıları KPSS şartı aramıyor. Sizde kendinize uygun ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

 

Bir çok kurumun başvurusu başlamış olmakla birlikte toplamda 5 bin 56 memur personel alınacak. Böyle alım haberini bekleyen bir çok işsiz veya işinde yükselmek için bekleyen memur adayları için müjdeli bir haber oldu diyebiliriz. Yapıln duyurular Devlet Personel Başkanlığı tarafından veya İŞKUR tarafından yapılmaktadır. Alım başvuruları başlamış olmakla birlikte bazı kurumların başvuru tarihleri ise dolmaktadır. Adaylar bir an önce başvuru yapmları şarttır. İlanda belirtilen tarihler dışında yapılan başvuruları hiç bir kamu kurumu kabul görmez.

Söz konusu olan bu alımlarda adaylardan bazı şartlar aranmaktadır. Ancak bu şartları yerine getiren ve bu pozisyona uygun olan adaylar başvuru yapabilir. Her kadro için aranan şartların bazıları ortak olsada bazı kadrolar için özel şartlar aranıyor. Mesela aranan özel şarlardan birisi KPSS ve Öğrenim dalıdır.

Adaylardan Hangi Şartlar Arananıyor?

Alım yapacak kurumlar adaylardan genellikle, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları, Askerlik yapmış olmak veya askerlik ile alakası olmamak, En az lise mezunu olmak şartı ile Lisans ve Önlisan mezunu olmak, Gerekli üniversitelerin veya okulların ilgili kadroya göre bölümlerinden mezun olmak şartları aranır. Bunlar dışında aranan özel şartlara ancak ilan da ulaşabilirsiniz. Sebebi ise her kurum farklı kadrolarda alım yaptığı için her kadronun aradığı şartta farklıdır.

Hangi Kurumlar KPSS Şartı Aramıyor ?

Kamuya alınacak adaylar için bazı kurumlar KPSS şartı aramıyor. Bu kurumlar, Türk Hava Kurumu, Belediyeler, Devlet üniversiteleri ( öğretim üyesi kadrosu için), Türkiye Şeker Fabrikaları, Dışişleri Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, ÖSYM, TÜBİTAK gibi kurumlar KPSS şartı aramıyor. Ancak şunuda belirtmek isterizki şu anda bu kurumlar KPSS aramıyor. Yani aktif olan alım ilanları için geçerlidir. Bu kurumların daha sonraki yapacağı alımlarda KPSS şartı arananabilir.

KPSS Şartı Arayan Kurumlar ve En Düşük Puanlar Nelerdir ?

Kurumların bazıları KPSS Şartı aramasada bir çok devlet kurumu Memurluk kadrosu için Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. Şu anda aktif olan ilanlar için en düşük KPSS puanı 50 olarak belirlenmiştir. Mesela Bolu İl Özel İdaresi, Emniyet Genel Müdürlüğü en az KPSS 50 puan ile alım yapıyor. Jandarma Genel Komutanlığı ise en az 60 puan şartı arıyor. Puanlar bu şekilde olmakta olup en düşük puandan sıralamaya alınacak adaylar arasında en yüksek olan kadro sayısı kadar alım yapılmaktadır. Yani siz başvuru yaptığınızda sizin puanınızdan daha yüksek bir aday başvuru yapmış ise sizin kabul edileme şansınız o kadar düşecektir.Başvurular Nereye ve Ne Zaman Yapılacak ?

Başvuru yapacak adaylar başvurularını kurumun belirlediği tarihler aralığında yapmaları gerekmektedir. Yapılan duyuru tarihleri dışında yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak için aşağıdaki alım tablosu üzerindeki detaylar kısmına tıklayarak ilanı başka bir sekmede açabilirsiniz. Orada belirtiler şartlara göre ve başvuru tarihlerine göre başvuruları yapmanız gerekmektedir.

Hangi Kurum Ne Kadar Alım Yapacak ? 

sgkhizmetsorgula.com olarak kurumların hepsini bir araya topladık aşağıda tablo şeklinde size sunuyoruz. Aşağıda hangi kurumun kaç memur alımı yaptığına ulaşarak ve son başvuru tarihlerine göre, başvuru tarihi geçip veya geçmediğini görebilirsiniz.

Alım Yapacak Kurum veya Kuruluş KPSS Şartı Alınacak Personel Sayısı Son Başvuru Tarihi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Var 15 07/03/17
TEDAŞ Var 250 27/02/17
TÜBİTAK Yok 34 27/02/17
Jandarma Genel Komutanlığı KPSS 60 Puan 20 10/03/17
TÜBİTAK Yok 24 06/03/17
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Yok 15 28/02/17
Devlet Üniversiteleri Yok 190 03/03/17
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Var 3 03/03/17
Trakya Üniversitesi Var 2 06/03/47
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Var 100 10/03/17
Erdek Belediyesi Yok 3 28/02/17
Gelir İdaresi Başkanlığı Yok 60
Dışişleri Bakanlığı Yok 1 08/03/17
Çanakkale Belediye Başkanlığı 06/03/17
Manisa Köprübaşı Belediye Başkanlığı Yok 11 06/03/17
Türk Kızılayı Yok —-
Sağlık Bakanlığı Var 3890 09/03/17
Türkiye Şeker Fabrikaları Yok 250 17/03/17
Emniyet Genel Müdürlüğü KPSS 50 Puan 20 17/03/17
Devlet üniversiteleri Yok 147 10/03/17
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yok 3 16/03/17
Türk Hava Kurumu Yok —-
Bolu İl Özel İdaresi KPSS 50 18 10/03/17

İlan Galeri