KEY Ödemelerizi Sorgulama

26.05.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


yeni key ödemeleri

KEY Ödemeleri Sorgulama

Bilindiği üzere Çalışanlardan kesilen Konut Edindirme Yardımı (KEY) periyotlar halinde geri ödenmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde Yeni KEY Ödemeleri listesi yayınlandı. Bu yayınlanan KEY ödeme listesine göre 479 adet kurumdan alınan bilgiler ile bir çok hak sahibine KEY ödemesi yapılacak.  Konut Gayrimenkul Yatırım Anonim Şirketinin 5939 numaralı Konut Edindirme Yardımı ödemesi için yapılan kanun değişikliklerinin yeni kanun yönetmeliğine göre 662 Sayılı Kanun Hükmünde bulunan Kararnamenin 73. maddesiyle birlikte eklenmiş olan hükümlere göre hak sahipleri listesi yayınlanmış durumdadır.


KEY Ödemeleri Listesinden sorgulama yaparak KEY ödemesi alıp alamayacağınızı veya ne kadar ödeme alacağınızı öğrenebilirsiniz. Eğer  yeni KEY ödemesi alabileceksiniz ve ödemenizi gördüyseniz yeni konut edindirme yardımınızı Ziraat Bankalarından alabilirsiniz. Kanun gereği ile Emlak bankası tarafından bildirilmiş olan kişilere alacakları Yeni Konut Edindirme Yardımını bundan sonra yazımızda belirteceğimiz internet adresinden sorgulayarak öğrenebilecekler. Konut Edindirme Yardımı ödemelerini T.C. kimlik numaranız veya yabancı uyruklu iseniz yabancı kimlik veya vergi numaranız ile Ziraat Bankaları üzerinden alabilirsiniz.

Eğer hak sahibi ölmüş ise veraset ilamına istinaden yapılan ödemeler  için hak sahibinin yasal mirasçıları vekalet ile birlikte müracaat ederler ise veya miras ortaklığı olarak atanmış kişi müracaat eder ise ödemeyi alabilecek. Konut edindirme yardımı için tahsil süresi 5 yıldır. Liste açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl içerisinde alınmadığı  takdirde Hazineye devrolunur.

Yeni KEY ödeme listesi için tıklayın

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] KEY Ödemeleri Sorgulama Bilindiği üzere Çalışanlardan kesilen Konut Edindirme Yardımı (KEY) periyotlar halinde geri ödenmeye başlandı. Geçtiğimiz günlerde Yeni KEY Ödemeleri listesi yayınlandı. Bu yayınlanan KEY ödeme listesine göre 479 adet kurumdan alınan bilgiler ile bir çok hak sahibine KEY ödemesi yapılacak.  Konut Gayrimenkul Yatırım Anonim ŞirketinKEY Ödemelerizi Sorgulama: KEY Ödemelerizi Sorgulama […]