Kısa Dönem Askerlik 4 Ay Olur mu?

10.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


kısa dönem askerlikYapılan yeni düzenlemeler ve Başbakan Erdoğan’ın açıklamaları neticesinde kurban bayramından sonra uzun dönem askerliğin 12 aya ineceği konuşuluyor. Peki kısa dönem olarak yapılan askerlik kaç ay olacak? Üniversite mezunları kaç ay askerlik yapacak ? 6 ay olan kısa dönem askerlik 4 ay olacak mı ?

Kısa dönem askerliğin 4 ay olması için kanun teklifi verildi.

CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, kısa dönem askerlik süresinin 4 aya indirilmesi için kanun teklifi verdi.Ören’in, TBMM Başkanlığı’na sunduğu teklif, Askerlik Kanunu’ nda değişiklik öngörüyor. Teklife göre, kısa dönem askerlik süresi, 6 aydan 4 aya düşürülüyor.

Teklifin gerekçesinde, üniversite mezunu gençlerin en verimli çağlarında iş ve sosyal yaşamdan uzun süre ayrı kalmasının gelecek planlarında aksamalara neden olduğu vurgulanarak, “Değişik gerekçelerle askerliklerini erteleyen gençlerin sayısı arttıkça sorunu çözmek için bedelli askerlik uygulamaya sokulmaktadır. Herkes için askerlik süresinin kısalması bedelli askerlik taleplerini de ortadan kaldıracaktır” ifadeleri kullanıldı.

Anadolu Ajansı

Bir başka yazımızda sizler için evde yapılacak ek iş imkanları konusunu anlatıyoruz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz