KYK BURS / KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR

02.08.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum


KYK BURS / KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR

Üniversitede öğrenim görecek olan milyonlarca öğrenciye KYK tarafından maddi destek için her ay belirli bir miktarda ücret veriliyor. Üniversite eğitimi boyunca burs veya kredi almak isteyen öğrenciler, burs veya kredi almaya hak kazandıkları takdirde her ay belirli bir miktarda burs/kredi alacak.

KYK burs başvuruları üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından erişime açılacak. Öğrenciler, yerleştikleri üniversiteyi ÖSYM tarafından resmi bir şekilde öğrendikten sonra KYK burs başvurusu yapabilecekler.

KYK burs başvurularının tam olarak hangi gün başlayacağı henüz belli değil ancak KYK burs/kredi başvurularının başlayacağı tarih KYK’nın resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak.KYK BURS / KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından KYK burs/kredi başvuruları da başlayacak. Öğrenciler, başvuru yapmak için KYK’nın resmi internet sitesine giriş yapacak ve ardından başvuru formunda istenen bilgileri girecek.

KYK burs/kredi başvurusu yapmak için başvuru formundaki ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler girilecek. Girilen bilgiler KYK tarafından kamu kurumları bilgileri ile karşılaştırılarak teyidi alınmaktadır.

Başvuruların ardından yetkililer tarafından başvurular incelenecek ve burs/kredi almaya hak kazanan öğrenciler belirlenecek. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilecek.


İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz