Mahkeme Sorgulama

22.05.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


Mahkeme-Sorgulama

MAHKEME SORGULAMA

 Mahkeme dava dosyası sorgulama, e – devlet üzerinden sorgulanabilen bir uygulamadır. Mahkeme sorgulama devletin internet üzerinde ki kapısı olan E– Devlet uygulamaları vatandaşın hayatına büyük kolaylıklar getirmiştir. Bu kolaylıklardan biri olan mahkeme sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için E – Devlet şifresi ihtiyaç duyulmaktadır. E – devlet şifresi 1 TL karşılığında herhangi bir PTT şubesinde Nüfus Cüzdanı ya da Ehliyet gibi bir belge ile alınabileceği gibi elektronik imza ile de e – devlet sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.


 E – DEVLET MAHKEME DOSYA SORGULAMA

Sorgulama işlemleri için e – devlet sistemine T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ya da elektronik imzanız ile giriş yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı’nın sorgulama sayfasından hakkınızda açılan davaları, tarafınızca açılmış olan davaları ya da icra takiplerini sorgulama imkanına sahip olmaktasınız. Yine Adalet Bakanlığı’nın sunmuş olduğu bu imkan sayesinde mahkeme duruşma günlerini ve saatlerini de yine aynı sistem üzerinden izleyebilme, öğrenebilme imkanına sahip olmaktasınız.

MAHKEME SORGULAMA İÇİN  TIKLAYINIZ.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] MAHKEME SORGULAMA  Mahkeme dava dosyası sorgulama, e – devlet üzerinden sorgulanabilen bir uygulamadır. Mahkeme sorgulama devletin internet üzerinde ki kapısı olan E– Devlet uygulamaları vatandaşın hayatına büyük kolaylıklar getirmiştir. Bu kolaylıklardan biri olan mahkeme sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için E – Devlet şifresi ihtiyaç duyulmaktaMahkeme Sorgulama: Mahkeme Sorgulama […]