MEB İl dışı ve içi Öğretmen Atamaları Ne Zaman Yapılacak

28.06.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


indirMillî Eğitim Bakanlığı  öğretmenlerin merakla beklediği il içi ve il dışı atamaları ne zaman yapacak? Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında İl içinde ve iller arası yer değiştirmesi duyurusunun 15 Mayıs tarihine kadar Bakanlığın internet sayfasında yer alması gerekmektedir.Bilindiği üzere sözkonusu yönetmeliğe göre, MEB tarafından Mayıs ayı içerisinde öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirmelerine ilişkin duyuru yayınlanacaktır. Geçtiğimiz atama dönemlerinde iller bazında münhal kadroların tamamı duyurulmadı. Öğretmenlere kontenjan sınırlaması getirildiği için çok sayıda kişi mağdur oldu. Bundan dolayı, yer değişikliği yapamadığı için aynı görev yerinde uzun süre çalışmak zorunda kalan öğretmenlerimiz bulunmaktadır.

Bakanlığa Türk Eğitim-Sen tarafından gönderilen yazıda, bu yıl da öğretmenlerimizin mağdur olmaması için 2013 yılı Mayıs ayında yapılacak olan öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişikliklerinde, alanlara göre münhal kadroların tamamının duyuruya açılarak mağduriyetlerin önlenmesi talep edildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre İl içinde ve iller arası yer değiştirmeleri duyurusunun en geç 15 Mayıs tarihine kadar Bakanlığın internet sayfasında yayınlanması gerekmektedir.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz