Memur Emeklisi İntibak Zammı Alabilir mi?

28.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


gss-sorgulamaSSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aldığı intibak zamlarını memur emeklileride alabilir mi? Kimler intibak zammında yararlanabilir? İntibak zamları 2014 yılında ne kadar olacak? İntibak zamları ayın hangi tarihinde alınabilir? Soruların cevabı için haberimizin detaylarını okuyunuz.

Hep SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin sorunlarından bahsediliyor. Onlar için intibak zammı gerektiği konuşuluyor. Memur emeklileri arasında da maaş adaletsizliği var. Memur emeklilerine de intibak zammı yapılması şart.

* Memur emeklisiyim. Yeni emekli olanların aldığı maaş bizden çok yüksek. Eski emeklilere intibak zammı ödensin. Bizi unutmayın.

* 2004 yılında emekli oldum, eşim de 2000 yılında emekli oldu. İkimiz de memur emeklisiyiz. Anneme 1998 senesinde vefat eden babamın maaşı bağlandı. En düşük memur maaşını alıyordu. Şimdi emekli olan memura bağlanan en düşük maaş ile büyük fark var. Bu fark giderilsin. Aynı şekilde bizim maaşlarımız da düzeltilsin. Günümüze uyarlansın. Memur emeklisinin de intibak düzenlemesine ihtiyacı var.MASRAF ARTTI GELİR AYNI

* SSK’dan 2002 yılında emekli oldum. Kış mevsimi bizim için zorlu geçiyor. Havalar soğumaya başladı. Gelecek faturalardan endişe duyuyoruz. Ayrıca kışlıklarımızın bazılarını yenilememiz, erzak almamız lazım. Enflasyon kadar zam alıyoruz ama çarşı-pazarda fiyatlar ateş pahası. Maaşlarımızla ihtiyaçlarımızı karşılamakta zorlanıyoruz.

* Hayat çok pahalı. Emekli olduğumda bağlanan maaş o dönem için iyi bir paraydı. Ancak zamanla eridi. Alım gücümüz düştü.

* Bağ-Kur emeklisiyim. Promosyon görüşmeleri bizi umutlandırdı. Ancak sonuç henüz ortaya çıkmadı. Umarım bizim yüzümüzü güldürecek bir sonuç çıkar.

* Emekli oldum, dükkanımı çalıştırmaya devam ediyorum. Ama destek primi kesintisi beni zorluyor. Vergi ödüyorum, yanımda çalışan gencin primini yatırıyorum, bunun üzerine bir de destek primiyle karşılaşıyorum. Ne yapayım dükkanı mı kapatayım?

* Ben de, annem ve babam da SSK emeklisi. Onlar vefat etti. Onlardan maaş alamıyorum. Neden SSK emeklilerine ölmüş annebabasından maaş kalmıyor, dul ve yetim olduğumuz halde. Hepimiz aynı kurum emeklisiyiz diye bana maaş vermiyorlar. İhtiyacım var.

Bir başka yazımızda : ssk borç sorgulama


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz