Memura yüksek maaş geliyor mu?

16.06.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


821

Hükümet ve sendika yetkililerinin buluşmasının detayları yavas yavas gunyuzune çıkmaya basliyor: Konfederasyonlar rotasyona karşı çıktıklarini bildirerek, ‘Memur açığı olan yerlerde daha fazla ödeme yapılsın’ taleplerini dile getirdiler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, üç memur konfederasyonu ile masaya oturduğu toplantıda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yapılmak istenen değişiklikler ele alındı. Toplantının en önemli gündem maddelerinden birini, üç memur konfederasyonun da karşı çıktığı ‘rotasyon’ oluşturdu. Konfederasyonlardan teşvikli çalıştırma gibi çeşitli öneriler geldi.

KİRA ALINMASIN ONERISINDE BULUNDU!

MEMUR-SEN yaptigi aciklamada:Özel hizmet tazminatları artırımlı ödensin. Gelir vergisi indirimi sağlansın. Sosyal güvenlik primlerinin kişi keseneklerinin bir bölümü devlet tarafından ödensin. Eş ve çocuk yardımı artırımlı verilsin. Hizmet alanında, zorunluluk süresinden uzun kalınan her yıl için 3 ay fiili hizmet zammı verilsin ya da her 5 yıl için 1 yıl fiili hizmet zammı verilsin. Sınava ya da puanlamaya dayalı yöneticilik görevlerine atanmada bu tür hizmet alanlarında görev yapılan hizmet süreleri için ilave puan verilsin. Bu hizmet alanlarında görev yapılan sürenin 3 ya da 5 yılı aşmasından sonra bu hizmet alanları için verilen hizmet puanı 2 kat olarak hesaplansın. Lojman kirası alınmasın.

FAZLA ÖDEME YAPILSIN!

KAMU-SEN yaptigi aciklamada:

İhtiyaç bulunan personele ilişkin istihdam havuzunda norm sistemi getirilsin. Türkiye personel temininde yaşanan güçlüğe göre 4 kategoriye ayrılsın ve bu bölgelerde görev yapanlara brüt maaşlarının yüzde 40-60-80-100 oranlarında fazladan ödemeler yapılsın. Bütün sosyal yardımlar ve ödemeler dahil damga vergisine tabi maaşın yüzde 40’ı ile 100’ü arasında olacak şekilde ‘mahrumiyet yeri ödeneği’ ödensin.

KESK: Personel dağılımındaki dengesizlik, rotasyonla değil, personel açığının giderilmesi ve özendirilmesi yoluyla giderilebilir.

Kaynak: Takvim


İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz