Memura Zorunlu Rotasyon Uygulaması

23.09.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


memura rotasyonYeni dönemde meclisin açılmasına yakın yine memurlar arasında en çok konuşulan konu memura zorunlu tayin.

Birçok kesim tarafından yoğun eleştirilere sebep olan konuda sona doğru yaklaşılıyor.Peki getirilmesi düşünülen sistemde memur tayinleri nasıl olacak? Memur zorunlu olarak doğu görevine yollanacakmı ? Buyrun haberin detaylarına göz atalım.

MEMURA ZORUNLU HİZMET

Zorunlu hizmet taslagı hazır Ali BABACAN ve beraberindeki heyet buna hazırlanıyor.Taslağı son kez müsteşarlar görüşcek ve son halini Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak onayın gelmesi halinde meclisin açılmasıyla gündeme alınacak.Amacın adaletsiz dagılımın önüne geçmek ve az gelişmiş şehirlerde hizmet kalitesini arttırmak.Pakette taşeron işçilerin sorunlarının çözümünden doğum izninin artırılmasına, memurlar kanununda yapılacak değişiklikten işsizlik ödemelerinin artırılmasına kadar pek çok madde bulunuyor. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda, paketin ekonomiye maliyeti ve doğacak maliyetlerin nasıl karşılanacağı görüşüldü. Son bir kez müsteşarların üzerinde çalışacağı paket, daha sonra Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Taslak, Meclis’in açılmasıyla birlikte yasalaşmak üzere Genel Kurul’a gelecek.

ÇALIŞAN ANNEYE KOLAY EMEKLİLİK
Doğum teşviklerine ilişkin düzenleme de pakette yer alacak. Buna göre çalışan kadınlara halen 2 çocuk için verilen geriye dönük borçlanma imkanı, 3 çocuk için uygulanacak. Buna göre doğum yapan kadınlar, kolay ve erken emekli olacak.     MEMURA 3 YIL ZORUNLU HİZMET
Pakette memurlar ile ilgili de düzenlemeler bulunuyor. Buna göre; dengesiz personel dağılımını önlemek için, memurlar az gelişmiş bölgelerde 3 yıl zorunlu hizmet yapacak. Memurlar ilk olarak batıda bir ile atanacak. Burada en az 3 yıl görev yaptıktan sonra mecburi hizmet için Doğu ve Güneydoğu’ya gidecek.

takvim

 

Bir başka yazımız : Sözleşmeli Personel Kadroya Geçiş Dilekçesi


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz