Milli Eğitim Bakanlığı Ücretli Öğretmen Alıyor

İlan Sahibi : -

İlan Sahibi Telefon : -

İlan Sahibi E-Posta : -

İlan Açıklaması


personel-araniyorMilli eğitim bakanlığı açılan yeni seçmeli derslere ücretli öğretmen alacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen açığını gidermek için “Ücretli Öğretmen alacak. Atama bekleyen binlerce öğretmeni bir nebze de olsun sevindirecek haber Türkiye Gazetesi tarafından yayınlandı. Bakanlık öğretmen açığını ücretli öğretmenlerle kapatmaya çalışacak.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz yıl uygulamaya başladığı 4+4+4 sisteminde seçmeli derslerin de sayısını artırmıştı. Bu durumda çok sayıda öğretmene ihtiyaç oluştu. Bakanlık, ortaya çıkacak eğitimci açığını, sayıları ücretli öğretmenlerle kapatacağını duyurdu. 300 bini bulan atanamayan öğretmenler yeni alınan kararla ücretli olarak göreve başlayacak. Bakanlığın Ağustos-Eylül döneminde 40 bin civarında kadrolu öğretmen ataması yapması bekleniyor. Bu şekilde ücretli öğretmenlik yoluyla öğretmen açığını atanamayan öğretmenlerle kapatmış olacak. Okul yönetimleri okullarında okutulacak seçmeli derslerle ilgili herhangi bir seçme yapmayacaklar, özellikle ilgili alanda öğretmen olmadığı durumlarda öğrenciler ve veliler kesinlikle belirli derslere yönlendirilmeyecek. 

Türkiye Gazetesinin haberine göre okulda seçmeli ders alanında yeterli sayıda öğretmenin olmadığı derslerin seçilmesi halinde önce diğer okullardan maaş/ek ders karşılığı görevlendirme yaparak öğretmen açığını kapatacak. Bu mümkün olmazsa ücretli öğretmenlerle bu dersler verilecek.

 

Seçmeli Derslerden Bazıları

Hz. Muhammed’in Hayatı

Temel Dini Bilgiler

Kur’an-ı kerim

Okuma Becerileri

Yazarlık ve Yazma Becerileri

Bilim Uygulamaları

Matematik Uygulamaları

Görsel Sanatlar

Astronomi ve Uzay Bilimleri

Zeka Oyunları

Hukuk ve Adalet

Halk Kültürü

Osmanlı Türkçesi

Ağustos-Eylül döneminde 40 bin civarında kadrolu öğretmen ataması yapılacağı belirtilerken ne kadar ücretli öğretmen alınacağına dair henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Resmi bir açıklama yapıldığında sitemiz üzerinden duyuru yapılacaktır.


İlan Galeri