MTSK Sınav Sorumlusu Sorunu

02.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


indir Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü 04.10.2013 tarihinde “Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi’ vermek için hazırlamış olduğu “Öğretmenlik Ve Öğretim Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Modüler Programı (Yeterliğe Dayalı)”nda değişiklik yapmış bulunuyor.Ayrıntıları haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’ne göre uygulama (Direksiyon) sınavlarında görev alabilmek için ‘Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi’ ne sahip olmak gerekmekteydi.

Ayrıca bu mevzuat hükümlerinde yüksekokul mezunu olma şartı bulunmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğünün “Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi’ vermek için hazırlamış olduğu “Öğretmenlik Ve Öğretim Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Modüler Programı (Yeterliğe Dayalı)”na göre ise “Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi’ kursuna başvurmada, dört yıllık eğitim veren yükseköğretim programlarından mezun olma şartı aranmaktaydı ancak bu şartın yönetmeliğe aykırı olması nedeniyle modüler programların acilen düzeltilmesi gerekmekteydi.

Bu sebeplerden ötürü,Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Müdürlüğü 04.10.2013 tarihinde “Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi’ vermek için hazırlamış olduğu “Öğretmenlik Ve Öğretim Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu Modüler Programı (Yeterliğe Dayalı)”nda değişiklik yaptı.Yapılan değişiklik aşağıdaki şekildedir; “GİRİŞ KOŞULLARISürücü kursu mevzuatına uygun olarak en az 3 yıllık sürücü belgesine sahip;

1. Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanları ile mezun oldukları yükseköğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin çizelgede yer alan öğretmenleri,

2. Dört yıllık eğitim veren yükseköğretim programlarından mezun olmak.

3. Yükseköğretim programlarından en az yüksek okul mezunu olmak şartıyla bu öncelik sırasına göre başvurular kabul edilir.”

ÖĞRETMENLİK VE ÖĞRETİM
FOET PROGRAM ADI SEVİYE SÜRE GENEL TOPLAM ONAY TARİHİ KURS TÜRÜ FORMAT
146 Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği 480/200 *Güncellendi* 04.10.2013 MESLEKİ ve TEKNİK MODÜLER
146 Motorlu Taşıt Sürücüleri Sınav Sorumlusu 200/120 *Güncellendi* 04.10.2013 MESLEKİ ve TEKNİK MODÜLER
146 Motorlu Taşıt Sürücüleri Trafik ve Çevre Öğreticiliği 400/200 *Güncellendi* 04.10.2013 MESLEKİ ve TEKNİK MODÜLER
Soru ve sorunlarınız için lütfen yorum kısmına yazınız.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz