MTV Sorgulama ve Ödeme

26.05.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


MTV-Sorgulama-ve-Odeme

MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergisi taşıt sahiplerinin 6 ayda bir ödemek zorunda oldukları vergi türüdür. Motorlu taşıtlar vergisinin hesaplaması, yani araç vergisi 2010 1 Ocak tarihinden itibaren 197 sayılı kanunun 6. Maddesine göre motor silindir hacmine göre hesaplanmaktadır. Motorlu taşıtlar vergisini çoğu banka ve kurum kabul etmektedir. Nakit veya kredi kartı kullanarak bunların ödemesini yapabilirsiniz.


Kredi kartı ile ödemelerinizi Gelirler İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi Online Ödeme sistemi ile çok kolay bir şekilde sorgulayabilir ve verginizi kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Bunun haricinde anlaşmalı bankaları “gib.gov.tr” adresine girerek Vergi tahsil yetkisi verilmiş bankalar başlığı altından öğrenebilir ve ödemelerinizi yapabilirsiniz. MTV araç vergisi sorgulama konusuna görürsek verginiz araç tipine göre, ödenecek zaman dilimine, aracın yaşı ve motor silindir hacmi ne göre değişiklik göstermektedir.

Araç vergisi(MTV) sorgulama işlemlerini gelir idaresi başkanlığının resmi sitesi olan gib.gov.tr adresine girerek MTV sorgulama sayfası aracılığı ile yapabilirsiniz. MTV sorgulama bölümüne girdikten sonra gerekli alanları doldurduktan sonra sorgula butonuna basarak verginizi net bir şekilde öğrenebilir ve ödemelerinizi bu sonuca göre yapabilirsiniz.

MTV Sorgulama için Tıklayın

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz