Öğretmenlere Ek Ödeme Geliyor mu ?

24.06.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


Sağlık Eğitimcileri Derneğinin başlattığı kampanyada son durum ne ? Öğretmenler ek ödeme alabileceklermi? Hangi öğretmenler ek ödeme alabilecekler? Buyrun habere bir göz atalım.

Kadroları teknik hizmetler sınıfında olan 4 yıllık süreli yükseköğretim veren fakülte veya yüksekokullardan mezun meslek mensuplarının hala 1.derecede 3600 ek gösterge aldığını belirten Sağlık Eğitimcileri Derneği mesajla destek kampanyası başlattı.

İşte ek gösterge adaletsizliğin önüne geçmek için Sağlık Eğitimcileri Derneği’nin başlattığı mesajlı kampanya…

EK GÖSTERGE ADALETSİZLİĞİ İÇİN MESAJ GÖNDER KAMPANYASI NEDİR ?

Kadroları teknik hizmetler sınıfında olan 4 yıllık süreli yükseköğretim veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olarak yürürlükteki hükümlere göre mühendis, mimar,şehir plancısı ve bölge plancısı ile sağlık hizmetlerinde görev yapan biyolog unvanını vb unvan almış olan meslek mensupları 1.derecede 3600 ek gösterge almaktadır.


Mesleği ile ilgili lisans mezunu (Mühendis, mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı, biyolog vb.) meslek grupları 1.derecede 3600 ek gösterge alırken lisans ve yüksek lisans mezunu öğretmenler, Sağlık Bakanlığında görev yapan sağlık çalışanları ve teknik hizmetlerde görev yapan diğer çalışanların 1.derecede 3000 ek gösterge almasının adilane olmadığını düşünerek ek göstergelerinin 1.derecede 3600’e yükseltilmesi için mesaj kampanyası düzenliyoruz. Mesaj kampanyasındaki amaç ek göstergelerin günümüz şartlarına göre yeniden düzenlenmesidir. Umarız kampanyamız ses getirir. Sağlık Eğitimcileri Derneği olarak buna benzer bir çok mağduriyetler noktasında gerekli çalışmalar devam edecektir.

Ek göstergede yaşanan adaletsizliğin giderilmesi için ilgili tüm sivil toplum örgütlerine çağrıda bulunuyoruz. Çalışanlar için çok önemli olan bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelisiniz.

Aşağıdaki yazılan metnin belirtilen mail adreslerine gönderilmesi için herkesi mail göndermeye davet ediyoruz.

Gönderilecek Mesaj Metni

…………Bakanlığı bünyesinde ……unvanıyla görev yapmaktayım. Mesleğimle ilgili lisans/yüksek lisans mezunuyum. Unvanım itibariyle 1.derecede en fazla 3000 ek gösterge alabilmekteyim.

Kadroları teknik hizmetler sınıfında olan 4 yıllık süreli yükseköğretim veren fakülte veya yüksekokullardan mezun olarak yürürlükteki hükümlere göre mühendis, mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı ile sağlık hizmetlerinde görev yapan biyolog unvanını almış olanlar 1.derecede 3600 ek gösterge almaktadır.

Mesleği ile ilgili lisans mezunu (Mühendis, mimar, şehir plancısı ve bölge plancısı, biyolog vb.) meslek grupları 1.derecede 3600 ek gösterge alırken lisans/yüksek lisans mezunu olarak 1.derecede 3000 ek gösterge almamız bizleri üzdüğü gibi uygulanan işlemin eşitliğe aykırı olduğunu düşünerek 1.derecede 3000 olan ek göstergemizin 3600’e yükseltilmesini arz ediyoruz.

E-Mail Gönderilecek Adres Linki:

http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz