Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Gelecek

10.07.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


indirSağlık çalışanlarına lisans tamamlama hakkında bir gelişme daha yaşandı.Peki bu yasa kimleri kapsayacak kimler faydalanabilecek ve başvuru şartları nasıl olacak? Buyrun detaylarına bakalım.

Sağlık çalışanlarının lisans tamamlamasına yönelik çalışmaların ardından Sağlık Bakanlığı, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile protokol imzaladı.

Sağlık çalışanlarının lisans tamamlamasına yönelik çalışmaların ardından Sağlık Bakanlığı, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Samsun 19 MayısÜniversitesi ile protokol imzaladı.İmzalanan protokole göre, üniversiteler hangibölümlerde lisans tamamlama eğitimiverebileceklerini ve buna uygun şekilde dersprogramlarını hazırlayacak. Hazırlanan bu çalışma, daha sonra onay için YÖK’e gönderecek. YÖK’ün, üniversitelerden gelen bu programıonaylaması halinde sağlık çalışanları üniversitelertarafından belirlenen bölümlerde lisans tamamlama hakkı elde edecek.

Sağlık-Sen tarafından uzun zamandır mücadelesi verilen lisans tamamlamada, şimdiye kadar hangibölüm mezunlarının, hangi bölümde lisanslarını tamamlayacağı konusu netlik kazanmamıştı. YÖK’ün, her iki üniversiteden gelecek yazı doğrultusunda, lisans tamamlama hakkı verilmesine yönelik kararını en kısa sürede vermesi bekleniyor.

İhlas Haber Ajansı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] Sağlık çalışanlarının lisans tamamlamasına yönelik çalışmaların ardından Sağlık Bakanlığı, Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi ile Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Gelecek: Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Gelecek […]