Sağlık Kurulu Raporunu Nasıl Alabilirim ?

25.06.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


MHRSBazı işyerlerinde işe başlamak için sağlık kurulu raporu almanızı isterler.Fakat bu o kadarda kolay bir iş değildir.Bazı prosedürleri yerine getirmeniz gerekir.Bunun yanısıra ücretide o kadar ucuz sayılmaz.Peki ya bu raporu nasıl alabiliriz? Buyrun haberimizin detaylarına bir göz atalım.  1. Sağlık kurulu raporunu her devlet hastanesi veremez, zira özel hastanelerden sadece birkaçından rapor alındığında geçerlidir. Bu raporu devlet hastanesinden alırken bayağı zorlanacaksınız çünkü bir çok kişi sırada olmuş oluyor. Ben Bakırköy Devlet Hastanesi’nden nasıl alındığını anlatacağım;
  2. Hastaneye gitmeden önce randevu almalısınız, günün ilk randevusunu almanız en doğrusudur.
  3. Randevu zamanından önce hasyaneye gidin, oradan aldığınız dilekçeyi doldurun o form, kimlik fotokopisi ve bir vesikalık resimle birlikte işlemleri başlatmak için sıraya girin.
  4. Öğlene kadar kayıt dosyasını teslim ettiyseniz, size verilen kağıtta yazan kontrol birimlerine tek tek görünüp kaşeli imza alın.
  5. 10:30- 12:00 saatleri arasında kontrollerinizi tamamladıysanız, evrak teslim bölümüne o kağıdı teslim edin.
  6. 14:30 – 16:30 saatleri arası sıra size gelirse adınızla çağrılırsınız ve sonucu almış olursunuz.

Sağlık kurulu raporunuzu almak için yukarıdaki işlemleri bitirmeniz gerekiyor bu halde heyet tarafından son bir kez çağırılıp kontrol ediliyorsunuz ve size raporunuzu veriyorlar, randevu alma işlemi de internet üzerinden ve ya telefonla alınabiliyor. Sakın randevusuz gitmeyin çünkü geri çevrilirsiniz.

Sizlerde aldığınız raporlara ödedeğiniz ücretleri paylaşırsanız yorum olarak okurlarımızı daha fazla yardımcı olabiliriz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz