SGK E-Borcu Yoktur

27.05.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


e-borcu-yoktur

SGK  Borcu Yoktur hizmeti, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun vatandaşlara sunmuş olduğu internet altyapısını kullanarak sunduğu bir hizmettir. SGK Borcu Yoktur hizmetinin kullanabilmek için  E-Borcu Yoktur adresine girip sizden istenen “ Kullanıcı Adı “, “ Sistem Şifresi “, “ İşyeri Şifresi “, “ Güvenlik Anahtarı “ bölümleri doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmanız yeterlidir.


SGK Borcu Yoktur hizmetinin amacı vatandaşların vakitten kazanarak Sosyal Güvenlik Kurumu borcunun olup olmadığını veya borç tutarını öğrenmesini sağlamaktır. SGK borcu yoktur sistemi çoğu yerde gerekli olabilmektedir. Örneğin  bir ihaleye katılmak istediğinizde ihale şartlarından bir  tanesi de SGK borcunun olmamasıdır.  İhale kurumu sizden SGK BORCU YOKTUR belgesi isteyecektir.

SGK Borcu Yoktur sistemini kullanabilmek için neler gerekir ?

SGK Borcu Yoktur sistemini kullanmak için aktivasyon yaptırmak isteyen gerçek veya tüzel kişi iseniz  bulunmuş olduğunuz bölgedeki  Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne bizzat müracaat etmeniz yeterlidir.  Müracaattan sonra size işyeri numarası ve sistem şifresi verilecektir.

 

SGK Borcu Yoktur Sistemi Nasıl Kullanılır?

SGK borcu yoktur sistemine yukarıdaki gibi başvurduktan sonra E-Borcu Yoktur adresine girerek Sosyal Güvenlik Kurumu’nun size vermiş olduğu iş yeri numarası, sistem şifresini forma girmeniz ve ardından  Güvenlik Anahtarını girip “ Giriş “ yapmanız yeterli olacaktır.

SGK E-Borcu Yoktur Uygulaması için Tıklayın

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz