SGK Hizmet Dökümü

26.05.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


SGK Hizmet Dökümü

SGK hizmet dökümü sorgulama işleminin birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birincisi olarak SGK’nın resmi sitesi olan www.sgk.gov.tr adresini kullanarak hiçbir şifre girmeden SGK hizmet dökümü almak için ilk önce yukarıda belirttiğimiz siteye girin. Daha sonra ise belirtilen form üzerindeki sizden istenen T.C. kimlik numarası, cilt numarası, aile sıra numarası bölümlerini eksiksiz olarak ve doğru bir şekilde doldurun. Bu işlemleri doğru bir şekilde yaptığınız takdirde SGK hizmet dökümü alabilirsiniz.


İsimle SGK Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin Tıklayın

 

Diğer bir yol ise E-Devlet sistemini kullanarak SGK hizmet dökümü sorgulama işlemidir. Bu yöntem için sizden T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi istemektedir. E-Devlet için turkiye.gov.tr adresine girerek  Hizmet Dökümü 4A bölümüne tıklayarak SGK hizmet dökümü  alabilirsiniz.

Eğer şifreniz bulunmuyor ise size en yakın PTT şubesine giderek 1 TL karşılığında e-devlet şifresi alabilirsiniz. Detaylı bilgi veya destek almak için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun destek hattı olan ALO 170 ‘i ücretsiz olarak arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz