Sınavsız 37 Bin Personel Alınacak

İlan Sahibi : -

İlan Sahibi Telefon : -

İlan Sahibi E-Posta : -

İlan Açıklaması


cagrımerkzı37 bin kişiye ülkemizde iş istihdamı yaratılacak.Ulusal meslek standartlarına kavuşan çağrı merkezleri artık tehlikeli meslek grubundan da çıkmak istiyor.  Sektör yetkilileri üniversitelerle çalışıp bu mesleğin risk haritasını çıkararak kamuoyuna sunmaya hazırlanıyor.


Bugün Gazetesi yazarına göre, bir süre önce Ulusal Meslek Standartlarına kavuşan çağrı merkezlerinin bu sayede tehlikeli meslek grubundan da çıkma ümidi arttı.

ÇAĞRI MERKEZLERİNDE ÇALIŞMAK RİSKLİ BİR İŞ Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Mesleki Yeterlilik Kurumu ile birlikte hazırladıklarını anlatan Tarakçı, “Böylelikle gençlerin çağrı merkezi işini meslek olarak algılamasına ve işverenlerin daha uygun eleman seçimi konularına çok önemli katkıları olacağına inanıyoruz. Bu sayede, sektöre nitelikli ve sertifikalı çalışanlar kazandırmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.Tarakçı, çağrı merkezlerinin tehlikeli sektörler statüsünde olmasına da bir anlam veremediklerini belirterek “Şu ana kadar kimse somut verilerle karşımıza çıkmadı. İki üniversiteyle birlikte çalışıp bu işin ne kadar tehlikeli olduğunu araştıracağız. Elde ettiğimiz objektif sonuçları kamuoyuna sunacağız” dedi.

Tarakçı, çağrı merkezlerinin 2015 yılına kadar 37 bin kişiye daha istihdam sağlayacağına da dikkat çekerek “6. bölgedeki 15 il dışında kalan illerdeki teşvikler çağrı merkezlerini kapsamıyor. Buradaki çağrı merkezleri finansal anlamda zorluk yaşamaya başladı. Çünkü önceki teşvikin oluşturduğu avantajı müşterilerine sunarken teşvik ortadan kalktıktan sonraki maliyet farkını geri alamadılar. 6. bölge devede kulak. 5. ve 4. bölgelere de teşvik istiyoruz.

PEKİ SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?

Uluslararası meslek standartlarına kavuşan çağrı merkezlerinnde artık deyim yerindeyse herşey nizami olacak.

Yeni sistemle çalışmalar şu şekilde yürütülecek:

*Uluslararası kabul gören vardiya planına uyulacak

*Mesleki gelişime katkı sağlayacak eğitim programları daha düzenli hale gelecek

*Takım liderleri gelen çağrıları gözlemleyip sorunları rapor edecek

*Çalışma öncesi özel hazırlıklar yapılacak

*İş sağlığı ve güvenliğe ilişkin faaliyetler belli bir standartta yürütülecek.

Yorum kısmına bilgilerinizi paylaşarak sizinle iletişime geçecek firma sahiplerinin işini kolaylaştırıp, şansınızı artırmış olursunuz.


İlan Galeri