SRC Belgesi Sorgulama

26.05.2013

Kişi Okumuş

1 Yorum


SRC-Belgesi-Sorgulama

SRC Belgesi yani mesleki yeterlilik belgesi almak için belirli bir ücret yatırmanız gerekir. Sorgu ekranında bu ödeyeceğiniz ücret de gözükmektedir fakat gerekmez ise kurum ile iletişime geçmelisiniz. Belirtilen ücreti yatırmak istiyorsanız Vakıf Bank Şubelerinden birine başvurup Mesleki yeterlilik belgesi ücretini ödeyeceğinizi belirtmeniz ve üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan kimliğinizi vermeniz yeterli olacaktır.


Ücreti yatırdıktan sonra dekontun üzerine T.C. kimlik numaranızı yazdırmanız gerekmektedir. Bunun haricinde tahsilatlar kesinlikle kredi kartı, hesaba, havale, internet yoluyla vb. gibi yöntemler ile ödeme kabul edilmemektedir. Sadece VakıfBank vezneleri üzerinden ödeme yapılabilir. Ayrıca SRC belgenizi sorguladığınızda altında Posta Barkodu şeklinde bir ibare bulunacaktır. Bu barkod ile ptt.gov.tr adresine girerek belgenizin posta durumunu kontrol edebilir ve bilgi alabilirsiniz.  Artık birçok işlem E-Devlet üzerinden yapılmaktadır. SRC belgesi sorgulama işlemlerinizi de artık e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet resmi sitesine T.C. kimlik no ve  E-Devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüler üzerinden sunulan hizmetler bölümüne tıklıyor daha sonra ise Ulaştırma Bakanlığı bölümünden mesleki yeterlilik işlemleri bölümüne giriyoruz. Bulanan bölüm üzerinden istenilen bilgileri ( Nufus cüzdanı seri no, nüfus cüzdanız seri ve tc kimlik numarası) giriyoruz ve sorgulama işlemini başlatıyoruz.

SRC Belgesi Sorgulama için tıklayın

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] SRC Belgesi yani mesleki yeterlilik belgesi almak için belirli bir ücret yatırmanız gerekir. Sorgu ekranında bu ödeyeceğiniz ücret de gözükmektedir fakat gerekmez ise kurum ile iletişime geçmelisiniz. Belirtilen ücreti yatırmak istiyorsanız Vakıf Bank Şubelerinden birine başvurup Mesleki yeterlilik belgesi ücretini ödeyeceğinizi belirtmeniz ve üzerinde T.C. kiSRC Belgesi Sorgulama: SRC Belgesi Sorgulama […]