Süt İzni Günde Kaç Saat

08.09.2013

Kişi Okumuş

2 Yorum


kadınsgkhizmetsorgula.com olarak sizlere güncel haberleri ve sosyal haklarınız hakkında bilgilendirmeye devam ediyoruz.Daha önceki yazılarımızda 2013 yılında doğum izni kaç gün olduğu ve doğum izni nasıl hesaplanır gibi konulardan bahsetmiştik. Bugünkü konumuz: Yeni doğum yapmış çalışan annelerin kaç saat süt ve emzirme izni olduğundan bahsedeceğiz.

YENİ DOĞUM YAPAN ANNE İLK 6 AY GÜNDE 3 SAAT EMZİRME İZNİ KULLANACAK

Yapılan resmi açıklamada aşağıdaki kararlar alınmıştır.


Yazıda, “Doğum yapanların yasal izinleri bittikten sonra ilk 6 ayda günde 3 saat, ikinci 6 ayda da günde 1.5 saat süt izni verilecek. Süt iznini hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanacağına kadın memur-öğretmen kendisi karar verecek” denildi. Yazıda, öğretmenlerin kendilerinin belirledikleri saatler içerisinde bebeklerini emzirmelerine izin vermeyen idarecileri hakkında işlem yapılabilmesi için somut bilgilerle kendilerine iletilmesi de istendi. Bakanlığın uyarısını dikkate almayarak bebek sahibi öğretmen ve memurlara emzirme izni vermeyen idareciler hakkında soruşturma açılacak.

Soru-sorun ve başvuru için yorum kısmana yazınız.

Bir başka yazımızda sizlere doğum izni hesaplama konusunu anlatıyoruz.Bu konuya da göz atmanızı öneririz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

[…] YENİ DSüt İzni Günde Kaç Saat: Süt İzni Günde Kaç Saat […]

Gülşah
18 Mart 2018 - 21:31

Bir iş yerinde Part time çalışmaktayım 4. Yılım bitti benim sorum yeni Doğum yaptım Bebeğim 9.5?aylık süt izin hakkım nasıl olmalıdır