Taşeron Ve 4/C’liler Ne Zaman Kadroya Geçecek?

14.03.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum


Uzun bir zamandır taşeron olarak çalışan işçilerin ve 4/c kadrosunda bulunan personelin kafasını meşgul eden kadro durumu hükümet tarafından 2016 yılının en önemli konularının başında gelmektedir.

Yapılan ön çalışmalar neticesinde yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre yıl içinde kadro müjdesi verilmesi beklenmektedir.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 4C’li personel ve üniversite mezunu işçilerle ilgili çalışmaların tamamlandığını, sorunun bu yıl içerisinde çözüme kavuşacağını söyledi. Konuyu geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerine taşıdıklarını vurgulayanTonbul, şöyle konuştu:‘TAKİP EDİYORUZ’

“Toplu sözleşme masasında 4C’li personelin kadroya geçirilmesini, üniversiteli işçilerin de memuriyet kadrolarına alınmasını talep ettik. Masada kadro için çalışma yapılması konusunda mutabakata vardık. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar tamamlandı ve Maliye Bakanlığı’na gönderildi. Biz de olup biteni yakından takip ediyoruz. 4C’liler ve üniversiteli işçiler bu yıl içerisinde kadroya kavuşacak.”

 

Bir başka konu olan Özel İstihdam Büroları haberimize bakabilirsiniz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz