TEDAŞ Borç Sorgulama

26.05.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum


Tedas-Fatura-Odeme

Son günlerde Elektrik Faturalarından alınan kayıp kaçak bedeli, sayaç okuma bedeli gibi bir çok kalem tüketicinin sırtına yüklenmiş  ve normal olarak elektrik faturalarında da bir miktar artış oluşmuştur. Vatandaşların Fatura ödeme noktalarının yoğunluğundan ve kalabalık olmasından dolayı şikayetleri ve gelişen teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmak isteyen şirketlerin vatandaşlara fatura ödemelerini artık kurumlardan değil de internet üzerinden halledebilmelerine olanak sağlamaktadır.


Elektrik faturalarınızı sorgulamak ve ödemek için TEDAŞ’ın resmi sitesi olan www.tedas.gov.tr adresine giriniz. Daha sonrasında TEDAŞ fatura sorgulama butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda sorgu tipi, il adı, işletme kodu, abone numarası gibi bilgiler gerekmektedir.  Sorgu tipinizi nasıl yapmak istiyorsanız ona göre seçmelisiniz. Abone numarası veya vergi numarası seçilmelidir. Bulunduğunuz il seçiniz. Faturanızın üzerinde bulunan işletme kodunuzu yazınız. Daha sonrasında faturanızın üzerinde bulunan abone numarasını yazınız ve fatura bilgilerinizi görebilmek için ekranda yazan resimdeki sayıları yazarak sorgula butonuna basınız.

Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra bütün dönem sonu borçlarınızı görebilirsiniz. Geçmiş dönem sonu borçlarınızı da bu sistem sayesinde öğrenebilirsiniz. Öğrenmiş olduğunuz elektrik faturası borcunuzu TEDAŞ sayesinde kredi kartınızla veya bankamatik kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz