Evde Para Kazandıran İş Fikirleri

29.07.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum


Evinizde yapabileceğiniz basit ve pratik işler sayesinde sizde ev ekonominize katkıda bulunabilirsiniz. Buyrun hep birlikte inceleyelim.

Türkiye’de 80 milyona yakın insan yaşıyor. Her insanın bir şirkette, kurumda çalışma şansı yok. Bazen zorunluluk gereğiyle de evden çalışmak zorunda kalınabiliyor. Örneğin 2 çocuğu bulunan ve kariyer yapmak yerine çocuklara bakmayı düşünen bir ev hanımı olabilirsiniz. Yada dışarıda çalışmanızı engelleyen bir engeliniz olabilir veya hepsinden farklı olarak evden çalışmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Bu nedenle evde iş imkanı konusunda fikirlere ihtiyaç duyanlar için birçok iş fikrini bir araya getirdik.

Bu iş fikirlerin birçoğu için çok düşük düzeyde sermaye sahibi olmanız yeterli.

1. ORGANİK REÇEL YAPIMI

 

Evde iş imkanı arıyorsanız eğer ve reçel yapımı konusunda kendinize güveniyorsanız hiç durmayın, organik reçel üretimine başlayın. Pazardan veya şehrinizdeki Sebze ve Meyve Hali’nden uygun fiyatlar ile organik meyveler bulabilirsiniz. Bu meyvelerden organik reçel üretimi sağlayarak bu ürünlerden para kazanabilirsiz.

Organik reçel yapabilmek için birkaç video izlemeniz yada tariflere göz atmanız yeter. O kadar zorlu bir çalışma gerektirmiyor. Organik reçelleri ise herhangi bir markete yada pazarcı tezgahına bile satabilirsiniz. Ortalama olarak reçellerden elde ettiğiniz 200 TL’nin yaklaşık 130 lirası net kar.

2. KANVAS TABLO

Son yılların evler için en iyi dekorasyon fikirleri arasında yer alan ve yüzde 600 kar marjı ile satışa sunulan kanvas tablolar evde iş imkanlarına göz atanlar için kesinlikle harika bir fikir. Evde kanvas tablo üretebilmek için herhangi bir marangoza gidip gerekli malzemeleri alabilirsiniz. Ayrıca kanvas tablolarısatmak için herhangi bir ev ürünleri satan dükkanla direkt olarak iletişime geçebilirsiniz. Fabrika üretimi olarak tüm Türkiye’ye satılan kanvas tablolar genellikle aynı olduğu için farklı ve dikkat çekici ürünler daha hızlı satılmaktadır.

Kanvas tabloları üretebilmek için küçük bir baskı makinesi de satın alabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı üretim gerçekleştirirsiniz ancak öncelikle potansiyelinizi görmeden makine satın almanızı önermiyoruz. Bu tür makineler için 6-7 bin lira sermaye ihtiyacınız olacak. Kanvas tablolar konusunda seri üretime geçerseniz eğer bu ürünleri sosyal medyadan da satışa sunabilirsiniz. Bunun için özellikle Instagram’ı kullanmanızı öneriyoruz. Ciddi satışlar elde edebilirsiniz. İlk etapta satış yapmamaktan şikayetçi olmayın, referans oluşturmayı sürdürün.

3. EVDE SABUN YAPIMI

“Ben ne anlarım sabundan” diye düşünmeyin hiç. Sabun üretimi gerçekleştirebilmek için sadece bir el kitabı yada birkaç Youtube videosu bile yeterli. Sabun üretmek o kadar zor değil.

Genellikle evde üretilen bu sabunlar “HOŞ GELDİN BEBEK” kutularında kullanılır ve hoş kokuları ile dikkat çeker. Siz bu ürünleri çok uygun fiyatlar ile yine internetten bulabiliyorsunuz. Bu tür sabunları hoş kokular ve şık küçük aksesuarlar ile paket haline getirip sosyal medyadan satabilirsiniz. Ayrıca şehrinizde bu tür ürünlerin satıldığı onlarca işyeri bulunuyordur. Bu dükkanlara da mutlaka KAR PAYI SATIŞI şeklinde ürün bırakmayı ihmal etmeyin. Evde iş konusunda son 1 yıldır ev kadınları arasında çok popüler bir iş olarak dikkat çektiğini de ayrıca belirtelim.

4. MAKALE YAZIN

Türkiye’de makale yazarak para kazanabileceğiniz onlarca platform bulunuyor. Bu platformlarda çeşitli şirketler, kurumlar, gazeteler ve dergiler için sık sık makale siparişleri alınıyor. Bu siparişler editör olarak alınan kişiler tarafından makaleye dökülüyor. Fiyatları genellikle değişmekle birlikte her 200 kelime için 2-3 TL para kazanabiliyorsunuz.Eğer evde bilgisayarınız varsa ve klavye kullanımınızın iyi olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu iş fikrini değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu konuda ayrıntılı bilgileri >Evde Makyaj fırçası hazırlama adlı rehberimizde bulmanız mümkün.

5. EL İŞİ

El işi yapmak için bu konuda maharetli olmanız gerekiyor. Biraz el beceriniz olduğuna inanıyorsanız eğer el işi yaparak para kazanmanız mümkün.

El işi sektörünün öldüğünü düşünmeyin, artık moda trendlerinde el işleri ve danteller de ciddi oranda yer alıyor. El işi malzemelerini hemen hemen her mahallede bulunan tuhafiyecilerde bulabilirsiniz. El işlerini yine bu tuhafiyecilere de satabilirsiniz. El işlerini son zamanlarda sosyal medyadan satan birçok kişi bulunuyor. Eğer ciddi manada dikkat çekici el işleri yapabilirseniz bunları sosyal medyadan da rahatlıkla satabilirsiniz.

6. DAVETİYE YAPIN

Yaklaşık 5-6 yıldır en iyi evde iş imkanı arasında yer alıyor. Evde yapılabilecek iş fikirleri ile para kazanma listelerinde mutlaka davetiye hazırlayarak para kazanma yer almalı. Zira davetiye hazırlamak çok zor olmadığı gibi daima iş de bulabiliyorsunuz. Şehrinizde veya semtinizde mutlaka onlarca matbaa bulunuyordur, bu matbaalara giderek bunlarda her daim davetiye işi alabilirsiniz. Her gün 500 – 1000 davetiye hazırlayarak ay sonunda 2 bin liraya yakın para kazanabilirsiniz. Ancak bunu 2-3 kişiyle yapmanız gerekebilir.

7. ÇEVİRMENLİK

İngilizce biliyorsanız eğer evde çalışarak para kazanabileceğiniz en iyi iş fikridir. Çevirmen işi almak için internet üzerinden de hizmet veren ve alan şirketlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca yenibiris.com veya kariyer.net gibi sitelerde de bolca çevirmen ilanı bulabilirsiniz.

Çevirilere genellikle makalelerde, oyunlarda, videolarda ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca birçok program için de yazılım – teknoloji şirketleri sık sık çevirilere ihtiyaç duyuyor.

8. SOSYAL MEDYA SAYFALARI OLUŞTURUN

Sosyal medya hesapları ciddi bir gelir kapısı olmuş durumda. Facebook’ta, Twitter’da, Instagram’da hatta Google Plus’ta yüksek takipçiye sahip sayfalar yüksek fiyatlara satılabiliyor. Ayrıca bu sayfalara sık sık reklam teklifleri de gelmektedir. Eğer reklam almak istiyorsanız sayfanızın HAKKINDA bölümüne bir iletişim adresi bırakmayı ihmal etmeyin.

Sosyal medyada fenomen olmak istiyorsanız bu konudaki rehberimize >FENOMEN OLMAK İSTİYORUMadlı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

9. UYGULAMALARDAN KAZANIN

Android ve IOS platformlarında milyonlarca uygulama yer alıyor. Bu uygulamalardan bazıları para kazanmak için farklı yollar sunuyor. Örneğin bazı uygulamalarda makale okuyarak, anket şıklayarak yada video izleyerek para kazanma şansınız var. Bu uygulamalardan bazılarını incelemeniz için vermek gerekirse eğer; Hopi, Ebates, Swagbucks

Para kazandıran uygulamalar rehberimize göz atarak uygulamalar ve kullanımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

10. PAKETLEME

 

Türkiye’de evde en çok para kazandıran iş fikri paketlemedir. Türkiye’de hemen hemen her fabrikanın paketleme bölümü bulunuyor. İster oyuncak olsun, ister sabun olsun hiç fark etmez bu fabrikaların ürünlerinin paketleme olmadan piyasaya çıkma şansı yok. Fabrikalar bu paketleme bölümü için 50 personel alıp, hepsine asgari ücret verip SGK’larını yatırmak, yol ve yemek masraflarını ödemek büyük bir külfet durumuna geliyor. Bu nedenle Batı ülkelerinde olduğu gibi fabrikalar bu yol yerine evde paketleme işi vermeye başladı. Bu paketleme işlerini almak ise eskiye nazaran kolay değil. Zira fabrikalar bu konuda 1 kişiyle muhatap olmak için işi şirketlere veriyor, evde ek iş alan kişilerle de bu şirketler muhatap oluyor.

Evde paketleme işi veren firmalar rehberimize göz atmanızı öneririz.

11. MEYVE KURUTMAK

 

Evde meyve kurutma işi yaparak aylık ev ekonomisine ciddi katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında meyve kurutup, bu meyveleri kış aylarında satarak minimum çaba ile ciddi bir ciro elde edebilirsiniz. Evde meyve kurutma işinde en önemli konu, sağlık ve doğru meyve seçimidir.

Kayısı, Erik, Armut, Muz, Şefatali ve Üzüm’den bölgenize uygun bir meyve seçimi yaparak, bu meyveleri kurutup; Kış aylarında satabilirsiniz. Yazın fiyatına göre, kış aylarında bu tür meyveler 4-5 kat kazanabilirsiniz.


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz