İŞKUR Aracılığıyla Kamuya 80 Bin İşçi Alınacak

13.09.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum


60 bin bakım onarım, 20 bin güvenlik görevlisi alınacak! Başvuru yapmak için detaylara göz atın…Başvurular başladı! İşte şartlar

Başvurular başladı! İşte şartlar

TYP ile 80 bin personel alımı! İŞKUR TYP başvuru şartları neler?

60 BİN TEMİZLİK, BAKIM, ONARIM

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İŞKUR aracılığı ile, okulların temizligˆi, bakım ve onarımı ic¸in Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 60 bin kişilik personel alımı yapılacak.

20 BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ

Ayrıca 20 bin kişilik de Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi okul yönetimleri ve Okul Aile Birlikleri aracılığıyla gelişmeleri takip ederek herhangi bir sorun karşısında gereken tedbirlerin alınmasını sağlayacak. Böylece TYP ile Türkiye genelinde toplamda 80 bin kişilik personel alımı yapılmış olacak. İşte detaylar…BAŞVURULAR BAŞLADI!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Toplum yararına Program (TYP) kapsamında yapılan başvurular 10 Eylül 2018 tarihinde başladı ve 14 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecek.

ALIMLAR HANGİ İLLERDE YAPILACAK?

Söz konusu ilana göre TYP kapsamında alınacak olan personelin Başta İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya, Kırşehir, Kayseri, Rize, Yalova, Sinop, Aksaray, Kocaeli, illerinde olmak üzere Türkiye genelinde yapılacağı belirtildi.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TYP ile yayımlanan ilana başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak. Başvurular İŞKUR Şube Müdürlüklerinden veya İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapılabilecek. İnternet üzerinden başvuru yapmak için aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra çıkan sayfa üzerindeki ‘’ARA’’ butonuna tıklamanız yeterli.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYIN…

 


YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz